mobile
REKLAMA

Aukcja sztuki Orientu oraz degustacja tajwańskiej whisky w Domu Aukcyjnym DAES!

Na Aukcji sztuki Orientu, która odbędzie się 6.04.2017r. w warszawskiej siedzibie Domu Aukcyjnego DAES, zaprezentowane zostanie rzemiosło z Azji Wschodniej, pochodzące głównie z Japonii,

Justyna Guziec

Chin oraz Nepalu. Jedną trzecią obiektów stanowić będą elementy broni japońskiej, poza tym niewielkich rozmiarów chińskie figurki i japońskie netsuke, a także puzderka, inra oraz naczynia wykonane w przeróżnych technikach i materiałach: obok niewielkiej tabakierki z ametystu, na aukcji nabyć będzie można wielobarwne talerze wykonane w technice emalii komórkowej. Między innymi z Nepalu pochodzą posągi z brązu przedstawiające wschodnie bóstwa. Przed Aukcją Orientu zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w degustacji wyjątkowej tajwańskiej whisky Kavalan. Wydarzenie poprowadzi Jarosław Buss – koneser, znawca i propagator tego bursztynowego trunku, który jako pierwszy Polak otrzymał propozycję sędziowania w prestiżowych zawodach World Whiskies Awards odbywających się, co roku w Londynie. Uczestnicy aukcji będą mogli zakupić na miejscu degustowaną whisky w okazyjnej cenie.

6 kwietnia 2017, Dom Aukcyjny DAES, ul. Piękna 28/34, lok. 1, Warszawa
Degustacja whisky Kavalan: godz. 17.00, wstęp wolny
Aukcja sztuki Orientu: godz. 18.00, wstęp wolny
Wystawa przed aukcyjna: 9 marca–6 kwietnia, wstęp wolny

Na zdjęciu:

Naczynia ofiarne

Chiny, dynastia Qing, XIX w.

Na dużym naczyniu przedstawienie znaku długowieczności Shou.

Na mniejszych naczyniach przedstawienie chryzantem na spodzie.

Mosiądz, emalia komórkowa kobaltowa, dekoracja złocona,

czarka duża – śr. 11 cm, wys. 3,5 cm, czarki mniejsze (12 sztuk) – śr. 4 cm, wys. 3 cm

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda