mobile
REKLAMA

Betonowo-asfaltowe podwórka wypełnią się zielenią

Projekt „Bielańskie rewolucje podwórkowe zapoczątkowany przez wiceburmistrza Bielan Włodzimierza Piątkowskiego od kilku lat realizowane są nie tylko na terenach zarządzanych przez dzielnicowy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami.

Informacja prasowa
Betonowo-asfaltowe podwórka wypełnią się zielenią

Od jakiegoś czasu do podobnych działań włodarze Bielan zachęcamy spółdzielnie mieszkaniowe. W ubiegłym roku wspólnie z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową przeprowadziliśmy rewitalizację podwórka w rejonie budynku ul. Jarzębskiego 1. Kilka dni temu prace ruszyły na kolejnych podwórkach przy ul. Starej Baśni 3 i 12 – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany. Jak dodaje, spółdzielnia wykonuje prace budowlane (m.in. usunięcie starego asfaltu, nowe oświetlenie i nawierzchnia), z kolei urząd zajmuje się wykonaniem nasadzeń.

Na podwórku przy ul. Starej Baśni 3 pojawi się prawie 1400 bylin i krzewów ( m.in. jeżówka purpurowa, liatra kłosowa, róża, trzmielina i tawuła) oraz 5 jabłoni. Przy ul. Starej Baśni 12 ogrodnicy posadzą 2800 krzewów i bylin (m.in. dereń biały, kocimiętka, szałwia, liliowiec, hortensja i porzeczka alpejska).

Fot. UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda