mobile
REKLAMA

BEZPIECZNA JAZDA – szkolenia dla ursynowskich seniorów

W  dniu 14 października (poniedziałek) w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy – Tor Modlin odbędzie się szkolenie profilaktyczne kierowców powyżej 55 roku życia. Szkolenie organizowane jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Urząd Dzielnicy Ursynów.

Informacja prasowa
TAGI
BEZPIECZNA JAZDA – szkolenia dla ursynowskich seniorów

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie prawa jazdy kat. B, ukończone 55 lat oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Pisemne zgłoszenia przyjmowane są od dziś w Informacji Urzędu Dzielnicy Ursynów w godzinach pracy Urzędu. Organizator zapewnia transport autokarowy do Modlina sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów i z powrotem.

W programie m.in.:

Szkolenie teoretyczne, realizowane przez doświadczonych psychologów transportu. Obejmie m.in. specyfikę ruchu drogowego w Polsce, ocenę czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu z uwzględnieniem wpływu alkoholu i innych środków psychoaktywnych na organizm człowieka, w szczególności w kontekście sprawności psychofizycznej kierowcy.

Zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych instruktorów techniki jazdy. Obejmie wpływ prędkości na drogę hamowania na różnego rodzaju  nawierzchniach, wpływ rozmów telefonicznych i rozmów z pasażerem na koncentrację, zasady działania systemów wspomagających kierowcę w samochodzie.

 

Źródło: UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda