Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z domu
Przypominamy, że Warszawiacy mogą bez problemu i za darmo pozbyć się starego lub zużytego dużego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 22 333 00 albo wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.elektrosmieci.pl i umówić się na odbiór w dogodnym terminie.
Program prowadzony jest przez ElektroEko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. Jego partnerem jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
W ramach programu warszawiacy mogą oddać duży sprzęt AGD i RTV, taki jak, np. pralki, lodówki, telewizory powyżej 24 cali, kuchenki elektryczne, czy też zmywarki. Przy okazji odbioru dużych elektrośmieci można tez oddać drobny sprzęt. Sprzęt powinien być odłączony, opróżniony i przygotowany do transportu. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Sprzęt jest odbierany bezpośrednio z domu bądź mieszkania, bez konieczności jego wynoszenia.
Sprzęt można też oddać samodzielnie w każdą sobotę od 10:00 do 14:00 w pukntach zbioru elektrośmieci wyznaczonych w każdej dzielnicy. Ich adresy można znaleźć tutaj:
https://czysta.um.warszawa.pl/documents/10181/0/elektroeko%20wykaz%20maj%202017.pdf
Elektrośmieci to wszystkie niedziałające, popsute lub już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub baterie. Selektywna zbiórka tego typu urządzeń jest niezbędna, ponieważ zawierają one szkodliwe substancje, jak na przykład rtęć i freony. Substancje te mogą przenikać do gleby, wód gruntowych lub atmosfery i stanowić zagrożenie dla środowiska, a przez to dla życia i zdrowia ludzi. Należy również pamiętać, że pozbywanie się elektrośmieci w sposób niezgodny z prawem lub ich nielegalny demontaż jest zagrożony karą grzywny do 5 000 złotych.























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















