mobile
REKLAMA

Bieg Powstania Warszawskiego powraca po dwóch latach przerwy

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wciąż trwają. 7 sierpnia odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Uczestnicy biegu w niecodzienny sposób oddadzą hołd bohaterom największej akcji zbrojnej polskiego podziemia.

Wiktoria Lewandowska
Bieg Powstania Warszawskiego powraca po dwóch latach przerwy

Ze względu na pandemię covid-19 i związane z nią obostrzenia, bieg nie odbył się w dwóch poprzednich latach. W tym roku pomimo wciąż niepewnej sytuacji udało się zorganizować to wyjątkowe, sportowe wydarzenie, które ma na celu uczcić pamięć tych, którzy w 1944 roku walczyli o wolną Polskę. Internetowe zapisy na bieg rozpoczęły się 6 lipca. Opłata za udział wynosi obecnie 70 zł.

Dziesięciokilometrowa trasa do przebiegnięcia

Biegacze wystartują z ul. Bonifraterskiej. Dalej pobiegną m.in. ul. Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Dobrą, Lipową, Browarną, Kruczkowskiego, Krajewskiego, by w końcu dotrzeć do mety, która mieścić się będzie na ul. Konwiktorskiej. Przewidziany limit na pokonanie dziesięciokilometrowego dystansu to 1,5 godziny. Na trasę zostanie wypuszczonych 8 tur w odstępie czasowym 15 minut. W biegu może wystartować każdy, kto ukończył 15 lat pod warunkiem, że nie ma żadnych przeciwskazań natury zdrowotnej. 

Fot. Unsplash

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda