mobile
REKLAMA

Brazylijczyk ponownie w Legii

Luquinhas ponownie założy koszulkę z „eLką” na piersi. Brazylijski pomocnik został wypożyczony do Legii Warszawa do końca sezonu 2024/2025 z opcją pierwokupu.

Marcin Kalicki
Brazylijczyk ponownie w Legii

Luquinhas w barwach Legii rozegrał 110 meczów, w których zdobył 12 bramek i zanotował 18 asyst, wystąpił również w fazie grupowej Ligi Europy UEFA 2021/22. Został wybrany najlepszym pomocnikiem PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2019/20. Kibice pamiętają Brazylijczyka jako szybkiego zawodnika i dobrego dryblera, który wielokrotnie stwarzał przewagę wygranymi pojedynkami.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie zostałem piłkarzem Legii. Wróciłem do swojego domu i do miejsca, w którym przeżyłem jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Wracam będąc tą samą osobą, którą zapamiętali kibice. Po upływie tych 2,5 lat czuję się jednak lepszym piłkarzem, z większym doświadczeniem. Mam w sobie większą sportową złość, aby przywrócić Legii tytuł mistrza Polski. Bardzo tęskniłem za Legią, która była cały czas była obecna w moim życiu. Zrobię wszystko, aby pomóc drużynie w odzyskaniu tytułu. To mój cel numer jeden, bo wiem, jak ważne jest mistrzostwo Polski dla klubu i dla kibiców – mówi Brazylijczyk.

Na Łazienkowską Luquinhas trafił z portugalskiego CD Aves latem 2019 roku. Brazylię opuścił już w wieku 18 lat, trafił m.in. do Akademii Benfiki SL. W lutym 2022 roku został sprowadzony z Legii do występującego w Major League Soccer New York Red Bull, w którym grał do 2024 roku. Po dwóch latach przeniósł się do Fortalezy EC, klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Brazylii.

- Luquinhas to piłkarz dysponujący odpowiednią jakością i doświadczeniem. Będzie zawodnikiem, który zasili core drużyny. Ta grupa ma pomagać Legii wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców, ale również dawać możliwość rozwoju dla młodych piłkarzy z naszej kadry. Druga sprawa to aspekt stylu gry Luquinhasa. Jego boiskowa specyfika pasuje do naszego modelu. Chcemy grać coraz bardziej wertykalnie. Naszym celem jest to, aby zawodnicy zdobywali przestrzeń z piłką, jak i bez niej. Nasza gra ma opierać się na atakowaniu, tworzeniu sobie wielu sytuacji. Luquinhas doskonale pasuje pod ten styl i zna specyfikę Legii, co będzie jego atutem – przekonuje Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

W Legii Luquinhas będzie występował z numerem 82.

/Marcin Kalicki/

Źródło/Fot. Legia Warszawa/Mateusz Kostrzewa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda