mobile
REKLAMA

Centrum Aktywności Fizycznej oficjalnie otwarte

„Ćwicz do woli na Woli” – pod takim hasłem odbyło się oficjalne otwarcie nowej, plenerowej siłowni, mieszczącej się obok Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie 25B 

Informacja prasowa
Centrum Aktywności Fizycznej oficjalnie otwarte

Centrum Aktywności Fizycznej

Centrum Aktywności Fizycznej powstało na rozbetonowanym podwórku w samym sercu Woli.  To nowoczesna siłownia plenerowa i strefa relaksu dla wszystkich, wzbogacona o integracyjne stoły do gry w warcaby, szachy i chińczyka.          Inwestycja została ukończona pod koniec ubiegłego roku, a jej realizacja kosztowała ponad 425 tys. zł. 

Jeszcze w ubiegłym roku na skwerku przed Centrum Aktywności Międzypokoleniowej mieściły się stare, wysłużone i nieużywane fragmenty betonowych boisk. Dziś burmistrz Woli, dyrektor wolskiego ZGN i seniorzy Z CAM i ich goście oficjalnie otworzyli Centrum Aktywności Fizycznej. Nowoczesną siłownię plenerową, która powstała między kamienicami przy ul. Nowolipie 25B.

Otwarcie obiektu 21 marca ma swoją symbolikę, bo tego dnia świat zaczyna budzić się z zimowego letargu. Mam nadzieję, że już niebawem to miejsce będzie tętniło życiem i przyciągało mieszkańców w niemal każdym wieku – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Urządzenie centrum rekreacyjno-wypoczynkowego w miejscu rozbetonowanego placu doskonale wpisuje się w naszą politykę „oddawania” podwórek mieszkańcom – dodaje. 
 
- Okoliczni mieszkańcy mogą już korzystać z obiektu do woli - mówi Joanna Dolińska - Dobek, dyrektor CAM “Nowolipie”. Całość została pokryta bezpieczną nawierzchnią, wykonano ciągi komunikacyjne, wzdłuż których zamontowano drewniane ławki oraz rozstawiono kosze na śmieci. - Oprócz tradycyjnych przyrządów do ćwiczeń, takich jak orbitrek, wioślarz, rower oraz podwójne wahadło, wyciskacz, biegacz i twister, atrakcją siłowni są 2 zintegrowane stoły, na których można grać w szachy, warcaby czy chińczyka - dodaje Dolińska - Dobek. 

Zdaniem radnych nowy obiekt wzmocni więzi sąsiedzkie. – Chcemy, aby to miejsce integrowało okoliczną społeczność i łączyło pokolenia – mówi Dariusz Puścian, radny Woli. – Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy chce trochę poćwiczyć, rozegrać partyjkę z sąsiadem czy po prostu odpocząć – dodaje Puścian. 

Równolegle z budową siłowni przeprowadzono rewitalizację okolicznej zieleni. W jej ramach wysiano nowe trawy, wykonano kwietniki i klomby. I choć oficjalna inauguracja siłowni miała miejsce pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, to prace w terenie zakończyły się jeszcze w grudniu.  

Czemu z otwarciem czekano kilka miesięcy?  

Przyczyna jest bardzo prosta. Prace zostały ukończone przed zimą, a zieleń musiała się przyjąć – tłumaczy Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. – Dzięki temu mogliśmy Państwa zaprosić na plac będący już skończonym projektem, który powoli zaczyna rozkwitać. Z dnia na dzień będzie się tu robiło coraz ładniej, dlatego serdecznie zachęcam do odwiedzania i korzystania, zarówno z plenerowej siłowni, jak i ławeczek, na których można przysiąść, odpocząć, cieszyć się otaczającą zielenią – dodaje dyrektor Matejewski. 

Zmiany przy ul. Nowolipie 25b to element szerszego projektu oddawania podwórek mieszkańcom. W pierwszym etapie wprowadzane są identyfikatory dla mieszkańców, tak by tylko oni mogli parkować tam samochody. - Teraz utwardzone przed laty powierzchnie podwórek są rozbetonowywane, a w to miejsce trafia zieleń i mała architektura zgodnie z potrzebami mieszkańców - mówi Renata Niewitecka, warszawska Radna.

Tylko w tym roku wolski Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami otrzyma na ten cel 7,5 miliona złotych.  

fot.Mateusz Witczyński/UDW

  

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda