mobile
REKLAMA

Chabowski pierwszy na mecie Półmaratonu Praskiego

Po raz drugi na ulicach Pragi Południe i Pragi Północ biegli zawodnicy w 2 BMW Półmaratonie Praskim. Punktualnie o godzinie 8.45 ponad siedmiuset biegaczy z 26 krajów ruszyło z linii startu na Alei Zielenieckiej. Dziesięć minut wcześniej ruszyli zawodnicy niepełnosprawni – poruszający się na wózkach.

Chabowski pierwszy na mecie Półmaratonu Praskiego

Trasa 2 BMW Półmaratonu Praskiego prowadziła Aleją Zieleniecką, ulicą Francuską i Zwycięzców, Abrahama, Fieldorfa, Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Szczecińskim, Wybrzeżem Helskim, Zamojskiego i Targową. Meta znajdowała się w Parku Skaryszewskim, od strony Alei Zielenieckiej.

Przed zawodnikami do pokonania była trasa długości 21 kilometrów 97,5 metra. Na pokonanie tego dystansu uczestnicy Półmaratonu Praskiego mieli trzy i pół godziny.

Najszybciej na metę wbiegł Marcin Chabowski z Wejherowa z czasem 1 godzina, 3 minuty i 52 sekundy. Drugi na mecie był zwycięzca zeszłorocznego biegu Kenijczyk John Tanui z czasem 1 godzina, 5 minut i 47 sekund. Trzecie miejsce z czasem 1 godzina, 8 minut i 16 sekund zajął Emil Dobrowolski z Chotomowa.

Wśród kobiet najszybsze były Kenijki : Gladys Cheboi (1:15:52) i Dorcus Chesang (1:19:16). Trzecie miejsce wywalczyła Polka Anna Łapińska z Białegostoku.

Organizatorem 2 BMW Półmaratonu Praskiego było Stowarzyszenie Warszawski Klub Biegacza. Sponsor tytularny BMW.

Zapraszamy do fotorelacji.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda