mobile
REKLAMA

Chciał być dorosły, a skończył na komisariacie

Młodsi chcą być starszymi, a starsi młodszymi. Podobny paradoks dotknął pewnego 15-latka z Żoliborza, podrobił datę urodzenia na legitymacji szkolnej, by kupić e-papierosa. Został zatrzymany przez patrol straży miejskiej, który kontrolował otoczenie bazaru przy ulicy Słowackiego

Jakub Bielawski
Chciał być dorosły, a skończył na komisariacie

Funkcjonariusze nie przeoczyli naiwnego fałszerstwa

Fałszerstwo wyszło na jaw 16 października około godziny 9.30, gdy funkcjonariusze zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który wyglądał na nieletniego i nie powinien w tym czasie przebywać poza szkołą. Nastolatek pokazał funkcjonariuszom legitymację szkoły podstawowej, jednak podczas dokładniejszej kontroli zauważono, że zmieniono na niej dwie cyfry – jedną w numerze PESEL, drugą w roku urodzenia. Nieletni dodał sobie aż… 8 lat. Chłopak zignorował fakt, że jak wynikałoby z dokumentu, jako 23-latek powinien już dawno zakończyć szkołę podstawową.

Na pytania funkcjonariuszy nastolatek odpowiedział, że podrobił legitymację by kupić e-papierosa. Ujęty amator przedwczesnej dorosłości został przewieziony do pobliskiej komendy rejonowej.

fot.Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda