mobile
REKLAMA

Chcieli sprzedać podróbki odzieży, wartej pierwotnie 2,2 mln zł

Policja zabezpieczyła 4700 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi oraz wzornictwem znanych światowych marek, której wartość rynkowa oryginalnych egzemplarzy przekracza 2 miliony złotych. Do sprawy zostało zatrzymanych 7 osób: dwóch obywateli Bułgarii oraz pięcioro Polaków.

Redakcja
TAGI
Chcieli sprzedać podróbki odzieży, wartej pierwotnie 2,2 mln zł

Policjanci, chcąc zweryfikować autentyczność towarów sprzedawanych w jednym ze sklepów , odkryli, że udostępniany klientom zgodnie z prawem. W jednym z samochodów policjanci ujawnili szeroki asortyment odzieży, butów i galanterii z zastrzeżonym wzornictwem. Wygląd bluzek, spodni, butów, torebek, portmonetek czy pasków wzbudził zastrzeżenia policjantów. Towary oferowane do sprzedaży miały niską jakość. Wszystko wskazywało na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Po dokładnym sprawdzeniu rozładunku samochodu ciężarowego policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży, 364 pary butów oraz prawie 660 sztuk galanterii skórzanej. Wstępnie oszacowano, że oryginalne towary, których marki oraz wzornictwo jest zastrzeżone byłby warte ponad  2,2 miliony złotych.

W wyniku dalszych czynności, policjanci zatrzymali 7 osób: 30 i 20-letnich obywateli Bułgarii oraz 5 Polaków w wieku od 32 – 53 lat. Ponadto znaleźli i zabezpieczyli ponad 12 200 złotych na poczet przyszłych kar i roszczeń poszkodowanych firm. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej zatrzymanym grozić może odpowiedzialność za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie jest  wykluczone, że zatrzymani mogą odpowiadać również z ustawy karno-skarbowej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda