mobile

Co tam Panie w … pogodzie?

Nadchodzący tydzień zapowiada się zróżnicowanie pod względem warunków pogodowych. Informacje o prognozie pogody zostały dostarczone przez METEO IMGW-PIB. Od chwilowego letniego ciepła po przejściowe opady deszczu, mieszkańcy stolicy będą mieli okazję doświadczyć różnorodności atmosferycznych.

Daria Skorbiłowicz
Co tam Panie w … pogodzie?

Poniedziałek/Wtorek - 08/09.04

Rozpoczynamy tydzień przyjemnym, słonecznym dniem. Prognoza pogody METEO IMGW-PIB mówi o niskim zachmurzeniu, a temperatura utrzyma się na poziomie od 10°C do 13°C w nocy, wzrastając do 22°C - 25°C w ciągu dnia. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, głównie z kierunków południowych i południowo-wschodnich.

Wtorek/Środa - 09/10.04

Wtorek przyniesie większe zachmurzenie, ale również kilka przejaśnień. Meteo IMGW-PIB informuje, że lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna pozostanie w granicach 10°C - 13°C, natomiast maksymalna wyniesie od 18°C na zachodzie do 23°C na wschodzie. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, z południa skręcający na północno-zachodni, miejscami mogący być porywisty.

Środa/Czwartek - 10/11.04

W środę i czwartek możemy spodziewać się umiarkowanego do dużego zachmurzenia. Prognoza METEO IMGW-PIB podaje, że temperatura spadnie nieco, z minimalnymi wartościami od 4°C do 7°C, a maksymalnymi od 14°C do 16°C. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, z zachodu i południowo-zachodu, miejscami porywisty.

Czwartek/Piątek - 11/12.04

Czwartek przyniesie podobne warunki do wtorku, z większym zachmurzeniem i możliwością przelotnych opadów deszczu. Meteo IMGW-PIB informuje, że temperatura minimalna utrzyma się na poziomie 10°C - 11°C, zaś maksymalna wyniesie od 14°C do 17°C. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, z północy i zachodu, miejscami mogący osiągnąć prędkość do 55 km/h.

Piątek/Sobota - 12/13.04

Kończąc tydzień, w piątek i sobotę możemy spodziewać się mniejszego lub umiarkowanego zachmurzenia. Prognoza pogody METEO IMGW-PIB przewiduje, że temperatura minimalna wyniesie od 5°C do 6°C, a maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, z zachodnich kierunków.

Nadchodzący tydzień w Warszawie będzie charakteryzował się zmiennymi warunkami pogodowymi, co wymagać będzie od mieszkańców przygotowania na różnorodne sytuacje atmosferyczne. Pomimo tego, ciepłe dni będą sprzyjać spacerom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Jednak warto mieć przy sobie parasol i lekką kurtkę, aby być gotowym na ewentualne opady deszczu i nagłe ochłodzenie.

 

fot pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda