mobile

Cykl filmowy TAŚMA W RUCH

Odkryj fascynujący świat polskiego kina lat minionych oraz tajemnice odrestaurowanego projektora Kinoton! Klasyki takie jak "Człowiek z marmuru" i "Amator" pojawią się na ekranie muzealnego Kina MUZ razem z cyklem TAŚMA W RUCHU

Klaudia Kwasek
Cykl filmowy TAŚMA W RUCH

Przenieś się w czasie i doświadcz magii kinematografii lat minionych! Tego zimowego sezonu muzealne Kino MUZ zaprasza na cykl filmowy, gdzie przywróci do życia ducha dawnego kina za sprawą unikatowego, odrestaurowanego projektora Kinoton. Na wielkim ekranie ożyją klasyki polskiego kina moralnego niepokoju, takie jak "Człowiek z marmuru" czy "Amator", które poruszają głębokie refleksje na temat twórczej odpowiedzialności.

Zanurz się w świecie wybitnych dzieł, takich jak "Salto", "Pociąg" czy "Nikt nie woła", gdzie kunszt operatorski i genialna gra aktorska tworzą pełne emocji arcydzieła. Te filmy rzucają światło na pragnienia i tęsknoty postaci, kreśląc zarazem poruszający portret społeczeństwa Polski powojennej.

To nie tylko wyjątkowa podróż przez historię kina, ale także okazja do zanurzenia się w atmosferę neorealizmu i artystycznego spojrzenia na Polskę. Cykl filmowy towarzyszyć będzie również wystawie monograficznej "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu", gdzie fotografie artysty ukazują przemiany społeczne zainspirowane włoskim neorealizmem.

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Bilety dostępne są online i w kasie Muzeum Narodowego (bilety na pojedyncze seanse w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) / karnet na wszystkie filmy w cenie 80 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy)). Zanurz się w magicznej atmosferze kina sprzed lat i przeżyj niezapomnianą podróż przez historię i sztukę filmową.

Pierwszy seans odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18:00 i będzie to "Człowiek z marmuru". Kolejne seanse będą odbywać się od tego dnia co środę.

fot. culture.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda