mobile

Czego nie wolno robić w trakcie ciszy wyborczej?

Dziś wybory samorządowe. Obowiązuje cisza wyborcza. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów dotyczących ciszy wyborczej. 

oprac. NKK
Czego nie wolno robić w trakcie ciszy wyborczej?

Cisza wyborcza zakończy się dziś o godz. 21.00. Policja apeluje o przestrzeganie zasad jej dotyczących. Jednocześnie podkreśla, że będzie reagowała na każde przejawy jej łamania. 

Jak podkreśla policja funkcjonariusze będą reagować na przypadki łamania ciszy oraz zakłócenia samych wyborów, uszkodzenie, usunięcie plakatów, banerów wyborczych lub zaklejanie plakatu wyborczego innym plakatem wyborczym, usunięcie flagi z budynku lokalu wyborczego lub siedziby organu administracji państwowej, wyniesienie kart wyborczych z lokalu komisji wyborczej, uszkodzenie plomb umieszczonych na drzwiach wejściowych do pomieszczenia, w którym znajdują się karty do głosowania a także agresję i akty przemocy wobec członków komisji wyborczej powodowane przez osoby głosujące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda