mobile
REKLAMA

Cześć i Chwała Bohaterom!

Obchodzimy kolejną,  już  78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W dniu 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00 rozpoczął się wielki, narodowowyzwoleńczy zryw. Rozpoczął się wielodniowy, heroiczny bój o wolną Ojczyznę! Warszawa, miasto niezłomne, okupiła powstańczą batalię krwią, śmiercią tak wielu, tak młodych… Pamięć o nich nigdy nie ulegnie zapomnieniu! Nadzieja umiera ostania. Skazani na porażkę z przeważającymi siłami okupanta, słabo uzbrojeni, nie chcieli się poddać.

Informacja prasowa
Cześć i Chwała Bohaterom!

Dopóki starczyło sił – walczyli… Walczyli o Polskę, wolną Polskę. Powstanie Warszawskie to bezprecedensowy w nowożytnej światowej historii akt odwagi, poświęcenia dla Ojczyzny. Każdego roku w Warszawie odbywają się liczne uroczystości związane z  wybuchem Powstania Warszawskiego. Czcimy w ten sposób pamięć o tych, którzy walczyli, o tych którzy oddali w tej nierównej walce życie.

Jednym z ochockich wydarzeń upamiętniających Powstanie Warszawskie są spontaniczne obchody godziny „W”  na skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury z Racławicką inspirowane, między innymi przez  kibiców Legii Warszawa. Podobnie było w tym roku. Zebrało się wiele osób, aby oddać hołd powstańcom. Gościem honorowym był uczestnik powstania – Marian Łyczkowski ps. „Żwir”. Byli też przedstawiciele ochockiego samorządu: Zastępca Burmistrza Ochoty Grzegorz Wysocki, radni Barbara Laszczkowska (Zawsze z Ochotą) I Radny Cezary Król (Zawsze z Ochotą). Była duża grupa mieszkańców Ochoty.

 Punktualnie o 17.00 na skrzyżowaniu wstrzymano ruch, zgromadzeni wyszli na ulicę z transparentami poświęconymi Powstaniu Warszawskiemu, odpalono race. Warto było tam być, zobaczyć. Mieszkańcy Ochoty pamiętają o powstańcach. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda