mobile
REKLAMA

Członkowie Warszawskiego Klubu Kolarskiego na podium

W sobotę, 10 kwietnia odbyła się inauguracyjna edycja Pucharu Polski MTB XC w Krynicy-Zdrój. Kolarze ścigali się na wymagającej, górskiej trasie z naturalnymi przeszkodami. Na podium nie zabrakło także zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego z Ursynowa.

Informacja prasowa
Członkowie Warszawskiego Klubu Kolarskiego na podium

Cieszę się, że zawodnicy wspieranego od lat przez Urząd Dzielnicy Ursynów klubu kolarskiego, przywieźli kolejne medale z ogólnopolskiej imprezy. W okresie pandemii koronawirusa każda informacja o bezpośredniej rywalizacji sportowej jest jak powiew normalności – mówi Paweł Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa.

Triumf w elicie kobiet odniosła dziewiętnastolatka, Matylda Szczecińska. Czwarte miejsce w tej samej kategorii zajęła Klaudia Czabok. Wśród elity mężczyzn trzecie miejsce wywalczył Karol Ostaszewski. W kategorii do lat 23. drugi był Konrad Czabok.

Jako junior najlepiej zaprezentował się Michał Pomorski, zajmując trzecie miejsce. Piąty zaś był Iwo Pacałowski. Na uwagę zasługują także młodsze kategorie, w których zawodnicy WKK pokazali swoją dominację. W grupie juniorek młodszych druga była Hanna Mazurkiewicz, a trzecia Alicja Matuła. Wśród żaków zwyciężył Michał Struzik, a wśród młodzików najlepszy był jego brat, Aleksander Struzik. Trzecią młodziczką została Maria Ambrożkiewicz.

Ponadto klub zwyciężył w klasyfikacji klubowej oraz młodzieżowej klasyfikacji klubowej.

Kolejny wyścig odbędzie się 24 kwietnia na SIXT Puchar Mazowsza MTB w podwarszawskiej Jabłonnie.

Fot. UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda