mobile
REKLAMA

Czteroosobowa grupa złodziei została rozpracowana przez policjantów z wydziału mienia

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu ustalili czteroosobową grupę sprawców kradzieży kieszonkowych i kradzieży z włamaniem na konta bankowe przy użyciu skradzionych kart. Czworo mężczyzn od marca do października w środkach komunikacji miejskiej kradło portfele, saszetki pieniądze, telefony. W przypadku pozyskania kart płatniczych później posługiwali się nimi w sklepach. 46-latek, dwóch 39-latków i 20-latek usłyszeli już zarzuty. Dwóch zatrzymali policjanci operacyjni wydziału mienia, jeden został przesłuchany w areszcie śledczym, gdzie aktualnie odbywa karę, a czwarty sam zgłosił się do komendy

informacja prasowa
Czteroosobowa grupa złodziei została rozpracowana przez policjantów z wydziału mienia

Policjanci pionu operacyjnego z wydziału mienia na bieżąco zapoznają się z wpływającymi zawiadomieniami. Często zdarza się tak, że podczas prowadzonych analiz przesłuchań, gromadzenia dowodów i zbierania informacji okazuje się, że część spraw się ze sobą łączy, miedzy innymi osobami sprawców.

W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej policjanci ustalili czteroosobową grupę mężczyzn kradnących w komunikacji miejskiej. Łupem sprawców najczęściej padały portfele, saszetki, telefony, pieniądze , karty płatnicze. W dalszej kolejności, w przypadku pozyskania kart płatniczych robili oni zakupy w sklepach posługując się właśnie tymi kradzionymi kartami.

Operacyjni z wydziału mienia  łącznie znaleźli 10 spraw, w których w różnych konfiguracjach osobowych przewijali się dwaj 39-latowie, 20-latek i 46-latek. Mężczyźni działali na przestrzeni kilku miesięcy, od marca do października. Funkcjonariusze zatrzymali w odstępie tygodnia dwóch z nich, trzeci został przesłuchany w areszcie śledczym, bo odbywał właśnie karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa, a ostatni ze sprawców sam zgłosił się do komendy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty do10 spraw kradzieży i  kradzieży z włamaniami.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura rejonowa warszawa Praga-Południe.

fot. krp VII warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda