mobile
REKLAMA

Defibrylatory na Woli

Dzielnica Wola zrealizuje projekt z budżetu partycypacyjnego. Cztery budynki użyteczności publicznej zostaną wyposażone w defibrylatory. Pojawią się do końca czerwca.

Redakcja
Defibrylatory na Woli

Projekt "Defibrylatory na Woli - popieramy całym sercem" zakłada zakup i montaż defibrylatorów oraz organizację cyklu szkoleń z ich obsługi. Całość będzie kosztować 16 tys. zł. Defibrylatory zostaną umieszczone w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85, w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego oraz w Bibliotekach Publicznych przy ul. Ciołka 20 i ul. Redutowej 48.

Dwufazowe defibrylatory AED są wyposażone w przewodnik głosowy w języku polskim. Ma on pomóc osobom nieposiadającym fachowej wiedzy medycznej. - Na nagłe zatrzymanie akcji serca umiera rocznie w Europie nawet 700 tys. mieszkańców - mówi Adam Hać, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. - Okazuje się, że szybka pierwsza pomoc połączona z defibrylacją w ciągu kliku minut od utraty przytomności, może zwiększyć szansę na skuteczną reanimację nawet o 75% - dodaje.

Mieszkańcy Woli będą mogli wziąć udział w czterech szkoleniach dotyczących zasad korzystania z defibrylatorów oraz przejść przyśpieszony kurs udzielania pierwszej pomocy.

źródło: wola.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda