mobile
REKLAMA

Dni Otwarte Wolontariatu z Aktywną Warszawą

Nie ma chyba imprezy, która odbyłaby się bez udziału wolontariuszy. Czym jest wolontariat i jak bardzo ważna jest praca wolontariuszy można było się przekonać w poniedziałek 5 grudnia w Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy ul. Rozbrat 26.

TAGI
Dni Otwarte Wolontariatu z Aktywną Warszawą

Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa organizuje min. triadę biegową: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Za każdym razem organizatorom pomaga armia wolontariuszy, kilkaset ludzi, bez którym tak ogromne wydarzenia nie mogłyby się odbyć. To wolontariusze pomagają w zabezpieczeniu trasy, przygotowaniu posiłków i napojów, w końcu – już na mecie biegaczom wręczają pamiątkowe medale. Śmiało można o nich powiedzieć – bohaterowie drugiego planu, widoczni wszędzie tam, gdzie są potrzebni.

O tym czy warto być wolontariuszem powiedział Marcin Kuriata, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa:
- Warto zostać wolontariuszem podczas imprezy sportowej z kilku względów. Na przykład ze względów czysto prestiżowych, bo jeśli chodzi o nas i nasze imprezy, to wiele osób powtarza nam, że fajnie jest być częścią tak dużego wydarzenia, fajnego i tak wartościowego pod względem sportowym. Wolontariusze zdobywają punkty, które liczą się ich dalszej edukacji. Jeśli chodzi o imprezy biegowe to sponsor techniczny zawsze dba o wolontariuszy, którzy wyposażani są w różnego rodzaju prezenty, stroje czy gadżety, które są wartościową pamiątką. Sam ruch wolontariacki jako taki jest sprawą bardzo pożądaną. Myślę, że świadomość potrzeby takiego ruchu, bezinteresownego pomagania zwiększa się wśród młodzieży. Moim zdaniem ta świadomość nie jest jeszcze duża wśród seniorów, tak jak to jest na Zachodzie. A szkoda, doświadczenie seniorów na niektórych polach działania byłoby nieocenione. Wolontariuszem może zostać każdy, kto dysponuje wolnym czasem w danym terminie, każdy, który chce w taki czy inny sposób pomagać, każdy, kto chce wziąć udział w naszej imprezie czy w innych akcjach, do których skierowane jest dane wydarzenie.

Najbliższa impreza, w której można wziąć udział jako wolontariusz to Warszawski Triathlon Zimowy, który odbędzie się ostatnią sobotę stycznia tj. 28 stycznia 2017 roku.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda