Dobry start sezonu. Legia wygrywa z Zagłębiem

Piłkarze stołecznej Legii w pierwszym meczu nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0.

Warszawianie przed rozpoczęciem rozgrywek byli jedną z najaktywniejszych polskich drużyn na rynku transferowym. Wzmocnienie składu było konieczne, bowiem „Wojskowi” chcą wrócić na szczyt i tym razem sięgnąć po mistrzostwo kraju. W pierwszej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy zrobili pierwszy krok, aby ten cel osiągnąć. Przy Łazienkowskiej to warszawianie mieli większą ochotę do gry, ale przez długi okres byli nieskuteczni. W pięćdziesiątej pierwszej minucie żółtą kartkę za faul na Luquinhasie otrzymał Michał Nalepa. Jednak po reakcji VARu i obejrzeniu całej sytuacji jeszcze raz sędzia Piotr Lasyk zmienił swoją decyzję i zawodnik Zagłębie dostał czerwoną kartkę. Z upływem czasu legioniści powiększali przewagę. Na gola kibice musieli czekać dopiero do osiemdziesiątej szóstej minuty, kiedy to Jasmina Buricia pokonał strzałem w długi róg Rafał Augustyniak. W doliczonym czasie gry znakomicie w polu karnym gości odnalazł się Luquinhas, który ustalił wynik spotkania.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: Rafał Augustyniak (86), Luquinhas (90+3)

Czerwona kartka: Michał Nalepa (Zagłębie)

Żółta kartka: Jan Ziółkowski

Legia: Kacper Tobiasz, Jan Ziółkowski (65 – Rafał Augustyniak), Steve Kapuadi, Radovan Pankov (78 – Artur Jędrzejczyk), Paweł Wszołek, Claude Goncalves, Bartosz Kapustka (78 – Igor Strzałek), Luquinhas, Ryoya Morishita (58 – Ruben Vinagre), Marc Gual, Tomas Pekhart (65 – Blaz Kramer).

Zagłębie: Jasmin Burić, Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Luis Mata, Tomasz Pieńko (88 – Adam Radwański), Damian Dąbrowski, Tomasz Makowski, Mateusz Wdowiak (67 – Mateusz Grzybek), Marek Mróz (55 – Igor Orlikowski), Dawid Kurminowski (67 – Vaclav Sejk).

Kolejny mecz warszawianie zagrają w czwartek, 25 lipca. Rywalem Legii w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji będzie Caernarfon Town FC. Początek spotkania na stadionie przy ul. Łazienkowskiej o godz. 20:45. Do zmagań ligowych legioniści wrócą w niedzielę, 28 lipca, kiedy to w Kielcach zmierzą się z miejscową Koroną.