mobile
REKLAMA

Dofinansowanie filmów o Warszawie

Filmy fabularne, dokumentalne czy animowane, które mogą przyczynić się do promocji Warszawy lub województwa mazowieckiego – to właśnie one mogą otrzymać dofinansowanie z Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego.

inf. prasowa
Dofinansowanie filmów o Warszawie

Do 11 marca trwa nabór wniosków do 11. Konkursu Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego (MWFF). W ramach niego można zgłaszać projekty filmowe związane tematycznie z Warszawą lub woj. mazowieckim, albo tutaj produkowane. Budżet konkursu – ponad 2 miliony złotych – pochodzi ze środków samorządu województwa mazowieckiego i m.st. Warszawy.

 

Więcej filmów w stolicy

MWFF wspiera projekty fabularne, dokumentalne lub animowane, które mogą przyczynić się do promocji regionu i budowania jego korzystnego wizerunku. W ubiegłym roku powołane zostały zespół oraz grupa robocza do spraw produkcji filmowych, których celem jest ułatwianie producentom z kraju i z zagranicy kręcenia filmów w Warszawie. - Nasze miasto i region to doskonałe miejsce do kręcenia filmów. Chcemy, by coraz więcej produkcji powstawało w stolicy – podkreśla wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra.

 

Koprodukcja nagradzanych filmów

Wśród filmów koprodukowanych przez MWFF są uznane i wielokrotnie nagradzane produkcje, m.in. „Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, „Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego czy „Ikar. Historia Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy, a także te całkiem nowe, czekające wciąż na dystrybucję, jak „Magnezja" w reżyserii Maćka Bochniaka (planowana na 2020 premiera wstrzymana z powodu pandemii), „Inni ludzie" Aleksandry Terpińskiej czy animacja „Chłopi" w reżyserii Doroty Kobieli.

 

Szczegóły na stronie MWFF.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda