mobile

Dziecięca medycyna zabiegowa celem 28. Finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2020 roku zagra już po raz 28. Tym razem – dla zapewnienia najwyższym standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Cel finału został ogłoszony dziś podczas Bicia Rekordu Pierwszej Pomocy, w którym swój udział zgłosiło 144 867 osób i 1 399 instytucji z całego kraju.

 

 

Redakcja/ fot. Tomasz Bielecki
TAGI
Dziecięca medycyna zabiegowa celem 28. Finału WOŚP

Ogłoszenie celu zbiórki było kulminacyjnym punktem Bicia Rekordu Pierwszej Pomocy, który co roku organizowany jest 16 października, w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca. W tym roku rekord został pobity, bowiem swój udział zgłosiło aż 144 867 osób i 1 399 instytucji, podczas gdy w roku ubiegłym było to 116 342 osób i 1 142 instytucje. Uczestnicy przez równo 30 min mieli za zadanie wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Dopingował ich do tego Jurek Owsiak, obecny w sztabie zlokalizowanym na Placu Europejskim w Warszawie.

 

Nie mniejsze emocje wzbudziło też ogłoszenie celu 28. Finału WOŚP. Organizatorzy poinformowali, że podczas najbliższego finału Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

 

Przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się 7 października wraz ze startem serwisu służącego do rejestracji sztabów i wolontariuszy. Jak dotąd zarejestrowanych zostało 213 sztabów, w tym 18 sztabów zagranicznych, m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Belgii, Danii i Holandii.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda