Dziś Dzień Psa
Międzynarodowy Dzień Psa obchodzony jest 26 sierpnia. W Polsce mamy, jednak jeszcze jedno takie święto i obchodzimy je 1 lipca. Datę tę wyznaczyła redakcja miesięcznika „Przyjaciel Pies”. Święto to obchodzone na początku wakacji ma zwrócić uwagę na problem dotyczący porzucania czworonogów w okresie letnim
1 lipca w Polsce świętujemy Dzień Psa. Z jednej strony to dobra okazja do świętowania ze swoim czworonogiem, z drugiej zaś to idealny moment, aby zastanowić się nad losem psów, które nie trafiły do kochających domów.
Początek wakacji to okres, w którym liczba porzucanych psów wzrasta o 30 proc. Zdarza się tak, że świąteczny prezent w postaci psa nagle niektórym zawadza w momencie wyjazdu na wakacje. Część osób decyduje się na oddanie czworonoga do schroniska. Zdarzają się jednak wciąż przypadki, w których człowiek wyrzuca psa wprost z auta, zawozi do lasu.
Dlatego 1 lipca w Dniu Psa warto się zastanowić nad tym, jak poważną decyzją jest decyzja o posiadaniu czworonożnego przyjaciela i jakie są jej konsekwencje. Warto również przypomnieć, jakie rozwiązania są dostępne w momencie, gdy chcemy wyjechać na wakacje, a nie mamy możliwości zabrania ze sobą czworonoga.
Jednym z takich rozwiązań są hotele dla psów, które zyskują coraz większą popularność.
Można również skorzystać z usług petsittera, czyli opiekuna do zwierząt, który może opiekować się zwierzęciem w swoim domu czy w domu właściciela psa. Zawsze warto również zastanowić się czy nie mamy kogoś bliskiego, kto zna nasze zwierzę i mógłby się nim zaopiekować pod naszą nieobecność.
Warto przypomnieć, że za porzucenie psa grozi kara grzywny do 100 tys. zł, a także do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli zwierzę zostanie porzucone ze szczególnym okrucieństwem, czyli wyrzucenie go na ulicy, czy przywiązanie do drzewa kara pozbawienia wolności może wynieść nawet 5 lat.
fot. pixabay

























![[KONKURS] Wygraj perełkę wśród książek od Wydawnictwa "FLOW"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/26c7fbe1cbcb936e52416291908a3fe9991e77a7.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj książkę „Bielany. Antologia miejskich opowiadań”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/cf9ab495bf30cbc08a7e19818bc28af2ec00af12.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/3d1e59a221b4f10f64bf73404e6d4041a20d30a3.jpeg)
![[KONKURS] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/93409b80e01a9624866740ec38e544506882d5dc.jpeg)














