mobile
REKLAMA

Dziś świętujemy Dzień Rodziny

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Według danych Narodowego Spisu Powszechnego 2021 w województwie mazowieckim mieszkało blisko 1,5 mln rodzin

NKK
Dziś świętujemy Dzień Rodziny

Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku ustanowiło 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodzin. Jego ustanowieniu przyświecała idea pogłębiania świadomości społeczeństw we wszystkich krajach na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie.

Warto przyjrzeć się, jak wygląda współczesna rodzina.

Jak wskazują badacze z Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka (MPIDR) w Rostocku w Niemczech w artykule "Prognozy pokrewieństwa ludzi dla wszystkich krajów" liczba krewnych biologicznych przypadających na jedną osobę będzie stale spadać. Będziemy mieć coraz mniej krewnych, rodzeństwa, kuzynów. Będą coraz mocniej pogłębiały się różnice międzypokoleniowe, co wynika z faktu, że pierwsze dziecko w rodzinie pojawia się coraz później.

Co mówią zaś statystyki Urzędu Statystycznego w Warszawie?

- Według danych Narodowego Spisu Powszechnego 2021 w województwie mazowieckim mieszkało blisko 1,5 mln rodzin. W porównaniu z poprzednim spisem powszechnym z 2011 r. wśród rodzin wychowujących dzieci ubyło małżeństw (657,1 tys. spadek o 9,2%), za to wyraźnie przybyło związków niesformalizowanych z dziećmi (79,3 tys., wzrost o 272,6%) - przekazał Marcin Kałuski US W Warszawie.

 

fot. pixabay

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda