mobile
REKLAMA

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Kota

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. To także czas, by zwrócić uwagę na często trudny koci los.

Redakcja/ fot. Andrzej Sitko
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota (ang. World Cat Day, National Cat-Day, International Cat Day, wł. Giornata mondiale del gatto) to nie tylko okazja, by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, ale także czas kiedy można zwrócić uwagę i pomóc wolno żyjącym i bezdomnym kotom.

W Polsce pomysłodawcą obchodów Światowego Dnia Kota był Wojciech Albert Kurowski, międzynarodowy sędzia felinologiczny i ówczesny redaktor naczelny miesięcznika KOT. Propagował on akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem "Rasowce – dachowcom", a dzięki klubom felinologicznym zrzeszonym w Felis Polonia zbierano dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom.

W Polsce wprawdzie Światowy Dzień Kota przypada na 17 lutego, ale przez cały miesiąc odbywają się imprezy z tej okazji: kwesty, wybory, wystawy i pokazy kotów rasowych, zabawy dla dzieci itd.

Dzisiaj o godzinie 16:00 odbędzie się Wolski Dzień Kota w Klubokawiarni Jaś & Małgosia o czym pisaliśmy na portalu - artykuł TUTAJ

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda