mobile
REKLAMA

Fani ciężkiego brzmienia zjeżdżają do stolicy- ważne informacje

W piątek i niedzielę, 5 i 7 lipca, na PGE Narodowym wystąpi zespół Metallica. By sprawnie dotrzeć na oba koncerty, najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny. Przed wydarzeniami, wjazd na Saską Kępę będzie czasowo ograniczony.

Informacja prasowa
Fani ciężkiego brzmienia zjeżdżają do stolicy- ważne informacje

Koncerty na PGE Narodowym to część światowej trasy Metalliki pod nazwą M72. Mistrzowie heavy metalu zapowiadają, że w czasie każdego z wieczorów zagrają różne utwory, a na scenie towarzyszyć im będą inne zespoły supportujące.

Na PGE Narodowy fani najłatwiej dojadą metrem. Przy błoniach stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, a mostem Poniatowskiego kursują tramwaje i autobusy.

Dojazd na stadion

Przed koncertami, o godzinie 17:00, ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godziny 21:00 będą wyłączone z ruchu indywidualnego obszary pomiędzy: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakazy nie będą dotyczyły pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek, jednośladów oraz autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W zależności od aktualnej sytuacji, policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, autobusy linii: 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zostaną zamknięte ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego – objazdami pojadą autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii: 102, 125 i 202 będą kursowały ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką. Z kolei autobusy E-1 nie dojadą do przystanków przy stacji metra Stadion Narodowy, ale Wybrzeżem Szczecińskim do mostu Świętokrzyskiego i nim do stacji Centrum Nauki Kopernik.

Po koncertach

Po zakończeniu obu widowisk, około godziny 23:00, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku zamknięcia mostu – na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na placu Starynkiewicza, a po stronie praskiej na pętli Ratuszowa-Zoo. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie rzeki będą kursowały w pętli z i do ronda Wiatraczna, alejami Zieleniecką i Waszyngtona.

Autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Z kolei autobusy linii 146 i 147 – jadące w kierunku Dworca Wschodniego – nie skręcą w lewo na rondzie Waszyngtona, ale pojadą prosto aleją Zieleniecką. W stronę Falenicy lub Starej Miłosnej zawrócą na Targowej w stronę alei Zielenieckiej i tak dojadą do ronda Waszyngtona.

W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich i na moście Poniatowskiego zostanie uruchomiona zastępcza linia Z-9. Autobusy będą jeździły między rondem Wiatraczna a placem Zawiszy przez most Łazienkowski.

Najwygodniej wrócić WTP

Po zakończeniu koncertów na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej i Gocławia oraz Winnicy.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, przez rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, przez rondo Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do pętli Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą dodatkowe tramwaje linii 9. Z kolei składy linii 26 z alei Zielenieckiej pojadą w kierunku Metra Młociny.

Na większą ilość pasażerów przygotowane jest również metro. Pociągi w kierunku Bemowa będą częściej podjeżdżały na stację.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda