mobile
REKLAMA

Festiwal Kultury Bez Barier już za tydzień

Festiwal Kultury Bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich. Wydarzenie, które integruje i jest otwarte na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego. Tegoroczne hasło festiwalu to MOŻESZ być blisko!

Informacja prasowa
Festiwal Kultury Bez Barier już za tydzień

9. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier będzie trwała od 30 września do 10 października.
W tym roku program festiwalu tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce.

- Razem przełamujemy bariery, tworzymy nowe rozwiązania i umożliwiamy uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Warszawa cały czas dba o rozwijanie infrastruktury dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami w różnych instytucjach. Przed nami festiwalowe spektakle, pokazy filmowe, wystawy, spacery, spotkania i warsztaty, udostępnione za pomocą napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy, audiodeskrypcji, pętli indukcyjnej, materiałów do dotykania czy pomocy festiwalowych asystentów.– mówi Aldona Machnowska-Góra zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Na takie wydarzenia będzie można pójść m.in do Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu czy Teatru Starego w Lublinie.

Podobnie jak w zeszłym roku, rozpoczęcie 9. FKBB zapowie iluminacja Pałacu Kultury i Nauki. 30 września fasada PKiN rozbłyśnie festiwalowymi barwami.

Ogromnie zależy nam na tym, aby ten festiwal na nowo obudził wszystkich, którzy odrobinę przysnęli w czasie pandemii i przyzwyczaili się do siedzenia w domu, przed komputerami. Liczymy, że znowu osoby z niepełnosprawnościami ruszą do instytucji kultury, a te zachwycą uczestników festiwalu nowymi propozycjami. I znowu będziemy blisko – mówi Robert Więckowski z Fundacji Kultury Bez Barier.

W tym roku wiele instytucji zgłosiło na festiwal wydarzenia stworzone z myślą o osobach w spektrum autyzmu.

-  Dzięki takim rozwiązaniom jak „pokoje wyciszenia”, „ciche godziny” i słuchawki wyciszające, możemy zapewnić uczestnikom ze szczególnymi potrzebami spokojny odbiór sztuki i komfortowy udział w warsztatach czy spotkaniach. To nowa jakość i absolutny hit nadchodzącej edycji – zapowiada Anna Żórawska z Fundacji Kultury Bez Barier.

Szczegółowy program oraz rezerwacje online dostępne na www.fkbb.pl

Fot. R. Motyl/UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda