mobile
REKLAMA

I liga na Bielanach? Tak, to możliwe!

Znakomicie zaprezentowały się siatkarki AZS AWF Warszawa w Turnieju Półfinałowym. Drużyna z Bielan wygrała zawody w Tomaszowie Lubelskim i jest o krok od awansu do I ligi.

Marcin Kalicki
I liga na Bielanach? Tak, to możliwe!

Trzy dniowy turniej na Lubelszczyźnie był pokazem bardzo dobrej siatkówki. Skoncentrowane warszawianki rozpoczęły od trzysetowego zwycięstwa nad Chełmcem Wałbrzych. Dobrze przygotowane do zawodów podopieczne trenera Piotra Najmowicza nie zwalniały tempa również następnego dnia, kiedy to w takim samym stosunku setów pokonały GKS Wieżycę 2011 Stężycę. W finałowym dniu turnieju zawodniczki z Bielan uległy 1:3 gospodyniom – TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski. Pomimo porażki w ostatnim spotkaniu, dwie wcześniejsze wygrane bez straty seta zapewniły Akademiczkom awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. – Zagraliśmy dobry turniej. Po raz kolejny udowadniamy, że nasza praca pozwala nam iść cały czas w dobrym kierunku. Dzięki dobrej grze już po dwóch spotkaniach cieszyliśmy się z awansu do finałów. Cały czas jesteśmy skoncentrowani na celu jaki mamy przed sobą. Duży szacunek i uznanie należy się moim dziewczynom za to, że mimo licznych trudności organizacyjnych związanych m. in. z "sytuacją epidemiczną", potrafimy utrzymać wysoką formę sportową. Teraz kilkanaście dni na doprowadzenie wszystkich dziewczyn do pełni sił i zdrowia. To też czas na ostatnie poprawki w naszej grze, bo już od 30 kwietnia zagramy teoretycznie najbardziej wymagający turniej w sezonie. Będziemy się również starali o to, by zawody te odbyły się u nas, na obiektach AWF w Warszawie – zapowiada Piotr Najmowicz, trener Akademiczek.  

Wyniki Turnieju Półfinałowego w Tomaszowie Lubelskim:

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 1:3 (23:25, 25:18, 19:25, 22:25)

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KS AZS AWF Warszawa 0:3 (15:25, 19:25, 15:25)

GKS Wieżyca 2011 Stężyca – KS AZS AWF Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 16:25)

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:1 (17:25, 25:23, 25:22, 25:16)

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:3 (25:22, 27:25, 22:25, 16:25, 7:15)

KS AZS AWF Warszawa – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (16:25, 20:25, 25:21, 16:25)

Tabela końcowa zawodów:

1. KS AZS AWF Warszawa

2. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

3. GKS Wieżyca 2011 Stężyca

4. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

Warszawianki zagrały w składzie: Krzysztoń Ewa, Kierlewicz Natalia, Rozbiewska Wiktoria, Mierzejewska Natalia, Kowalczyk Wiktoria, Nowakowska Maja, Stafecka Patrycja, Ryglewicz Aleksandra, Waszyńska Joanna, Trzcińska Marcela, Jedut Aleksandra, Lesiak Agata, Latos Barbara, Bator Aleksandra, Kosobucka Marta.

Stołeczne siatkarki są zadowolone z wyniku. – W Tomaszowie od początku turnieju byłyśmy bardzo zmotywowane do walki o najwyższe cele. W pierwszym meczu z Wałbrzychem zagrałyśmy bardzo dobry mecz. Znów nasza dobra zagrywka pozwoliła nam rozdawać karty w całym meczu co zapewniło nam swobodną grę oraz przełożyło się na wynik. Drugiego dnia wyszłyśmy jeszcze bardziej zmotywowane do walki, myślę że to był nasz najlepszy mecz turnieju, jak i nie całego sezonu. Kolejny raz dobrze prezentowałyśmy się w polu serwisowym. Duża skutecznością wykazały się nasze skrzydłowe. Bardzo dobra realizacja zadań taktycznych pozwoliły na zwycięstwo nad groźnym i bardzo ambitnym zespołem ze Stężycy. Dzięki tym dwóm zwycięstwom już w sobotę zapewniłyśmy sobie awans do turnieju finałowego. Niestety niedzielny mecz nie poszedł po naszej myśli. Brak koncentracji, błędy własne, urazy dwóch podstawowych zawodniczek oraz bardzo dobra dyspozycja zespołu z Tomaszowa pozwoliły gospodyniom odnieść zwycięstwo. Okazję do zrewanżowania się zespołowi Tomasovii będziemy miały już niedługo podczas turnieju finałowego. Jesteśmy zadowolone ze zwycięstwa w turnieju półfinałowym, jednak doskonale wiemy że jeszcze czekają nas trzy ciężkie mecze podczas turnieju finałowego o I ligę i już się do nich szykujemy – zapowiada Aleksandra Bator, libero bielańskich Aniołków.

– Do turnieju w Tomaszowie Lubelskim przygotowywałyśmy się bardzo solidnie w ostatnich tygodniach. Wiedziałyśmy po co tam jedziemy. Pierwszy mecz turnieju z drużyną z Wałbrzycha od samego początku przebiegał pod nasze dyktando. Wiedziałyśmy jak gra rywal i czego się spodziewać. W pełni zrealizowałyśmy wszystkie założenia taktyczne, dzięki czemu odnotowałyśmy pewne zwycięstwo w trzech setach, nie pozwalając przeciwnikowi zdobyć więcej niż dwadzieścia punktów w każdej partii. Po pierwszym naszym spotkaniu bacznie przyglądałyśmy się zespołowi ze Stężycy. Wiedziałyśmy, że wygrana w sobotnim spotkaniu może dać nam awans do finałów już drugiego dnia turnieju. Każda z nas wyszła nakręcona na ten mecz. Już od pierwszego gwizdka była niesamowita wola walki i chęć wygrania tego spotkania. Cała drużyna zrobiła wspaniałą atmosferę, która napędzała do jeszcze lepszej gry i która poniosła nas do zwycięstwa. W ostatnim meczu turnieju z powodu problemów zdrowotnych dwóch zawodniczek wyszłyśmy nieco zmienionym składem. Niestety gra od samego początku nie toczyła się w taki sposób, jak byśmy chciały. Popełniałyśmy dużo błędów własnych, a zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego bardzo dobrze to wykorzystały. Przegrałyśmy ten mecz w stosunku 1:3, jednak pomimo tego i tak awansowałyśmy do turnieju finałowego z pierwszego miejsca! Zostawiamy ten turniej już za sobą. Przed nami trzy tygodnie ciężkiej pracy i przygotowywań do najważniejszego turnieju w sezonie – zapowiada Aleksandra Ryglewicz.

W turnieju finałowym poza stołeczną drużyną i siatkarkami z Tomaszowa Lubelskiego o I ligę powalczą: KS BAS Kombinat Budowlany Białystok oraz MKS Sokół Mogilno.

Fot. AZS AWF Warszawa  

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda