mobile

Idealny rower do przechowywania w mieszkaniu. Dla kogo się sprawdzi?

Jednym z poważniejszych problemów związanych z posiadaniem roweru jest konieczność zorganizowania przestrzeni magazynowej. Pojazd zajmuje dużo miejsca i jest ciężki, przez co niewygodnie wynosi się go po schodach, a nie wszystkie bloki mają specjalne rowerownie. Na szczęście w takiej sytuacji istnieje idealne rozwiązanie – rower składany. Jakie są jego najważniejsze zalety i na który model warto się zdecydować?

Artykuł sponsorowany
Idealny rower do przechowywania w mieszkaniu. Dla kogo się sprawdzi?

Rowery składane – wygodna opcja do małych mieszkań

Szukasz czegoś do małego mieszkania, a interesuje Cię jazda po mieście? Jeśli tak, to rowery składane idealnie wpisują się w twoje potrzeby. To specjalny rodzaj pojazdu, który można złożyć na pół i schować w szafie lub pod łóżkiem. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami oraz specyficzną konstrukcją. Rama w rowerze składanym jest niewielka i nisko zawieszona, a opony są bardzo cienkie, prawie jak w rowerze szosowym. Taki design oraz brak amortyzacji sprawiają, że pojazd nadaje się tylko do jazdy po mieście – chodnikach, ulicy i ścieżkach rowerowych o równym podłożu.

Podobnie jak w przypadku rowerów miejskich, pozycja rowerzysty jadącego rowerem składanym jest wyprostowana. Siodełko znajduje się znacznie wyżej od ramy roweru, co może być konfundujące dla niektórych użytkowników. Na szczęście do takiego układu łatwo jest się przyzwyczaić, a w praktyce składaki nie różnią się znacząco od zwykłych rowerów miejskich. To modne i wygodne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wystarczającą przestrzenią w mieszkaniu.

Jak wybrać rower składany?

Konstrukcja wszystkich rowerów składanych jest bardzo podobna, a różnice pomiędzy poszczególnymi producentami są raczej niewielkie i dotyczą głównie jakości wykonania. Kluczowym czynnikiem jest ciężar. Ramy w większości rowerów składanych zostały wykonane z lekkich tworzyw sztucznych lub aluminium. Ułatwia to składanie i przenoszenie pojazdu. Im jest on lżejszy, tym rzecz jasna lepiej, choć w praktyce waga większości modeli jest raczej podobna.

Kolejną istotną kwestią jest wspomniana już jakość wykonania. W przypadku roweru składanego opłaca się postawić na sprawdzonych producentów. Sprzęt wysokiej jakości posłuży Ci przez długie lata i zmniejszy ryzyko niebezpiecznej, kosztownej awarii. Oczywiście cena też ma duże znaczenie. Tańsze modele dostaniesz w cenie do dwóch tysięcy złotych, ale warto dołożyć dodatkowe pieniądze i postawić na jeszcze lepszą jakość wykonania.

Jak przechowywać zwykły rower w mieszkaniu?

A co, jeśli jednak wolisz zwykły rower lub szukasz już posiadasz własny jednoślad, który nie mieści się w twoim mieszkaniu? W takiej sytuacji możliwości są ograniczone. Możesz spróbować posprzątać pokój i wyrzucić niepotrzebne przedmioty, np. rezygnując z niepotrzebnych mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest wieszak rowerowy, który montuje się na ścianie. Wystarczy, że zawiesisz na nim rower, a zyskasz trochę cennego miejsca. W niektórych przypadkach możesz też trzymać rower na klatce schodowej, ale to ryzykowna opcja – ryzyko kradzieży jest spore, a większość spółdzielni mieszkaniowych tego zakazuje.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda