mobile
REKLAMA

Ile kosztuje przeprowadzka? Porównujemy różne scenariusze.

Cennik przeprowadzki jest tematem, który budzi wiele pytań i rozważań, kiedy stoimy przed decyzją o zmianie miejsca zamieszkania. Niezależnie od tego, czy planujesz przeprowadzkę w obrębie jednego miasta, czy też z jednego miasta do drugiego w Polsce, koszty przeprowadzki to istotny czynnik, który należy uwzględnić w planach. Warto więc przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej i dowiedzieć się, ile kosztuje przeprowadzka oraz jakie czynniki wpływają na cenę.

Artykuł sponsorowany
Ile kosztuje przeprowadzka? Porównujemy różne scenariusze.

Przeprowadzka w obrębie jednego miasta.

Przeprowadzka w obrębie jednego miasta zazwyczaj wiąże się z niższymi kosztami w porównaniu do przeprowadzki międzymiastowej. Jednak ceny przeprowadzek w mieście mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak: ilość rzeczy do przetransportowania, odległość między miejscami, piętro, na którym znajduje się mieszkanie, dostępność windy, czy też sezon, w którym planujesz przeprowadzkę.

Średnio, koszt przeprowadzki w obrębie jednego miasta wacha się od 300 zł do nawet 2000 zł, a widełki mają dość dużą rozpiętość cenową. Koszt przeprowadzki będzie rósł adekwatnie do ilości i wielkości rzeczy i przedmiotów jakie planujesz przewieźć. Będzie też wyższy, jeżeli zdecydujesz się na dodatkowe usługi firmy przewozowej, takich jak: pakowanie, rozpakowywanie czy demontaż i montaż mebli.

Jeżeli planujesz przeprowadzkę we własnym zakresie koszty finansowe na pierwszy rzut oka będą niższe, ale warto skalkulować koszt czasu poświęconego na pakowanie, segregowanie, przenoszenie czy załatwianie transportu, bo może się okazać, że wcale nie zaoszczędzisz.

Przeprowadzka międzymiastowa.

Przeprowadzka z jednego miasta do drugiego w Polsce to wyższy wydatek niż przeprowadzka w obrębie jednego miasta. To naturalne. Koszt w tym przypadku zależy od odległości między miastami, ilości mienia, które trzeba przewieźć. Tutaj niezbędna będzie też firma przeprowadzkowa, która pomoże Ci zorganizować przeprowadzkę. Tego typu firmy oferują nie tylko przewóz, ale równie zabezpieczanie przedmiotów, profesjonalne zabezpieczenie mebli. Wówczas koszt zależny będzie od oferty, na którą się decydujesz. Przeprowadzki na dłuższe dystanse mogą kosztować od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych. Cennik przeprowadzki jest ruchomy, bo inaczej rozłożą się koszty za kilometry w przeprowadzce z Garwolina do Warszawy niż ze Szczecina do stolicy.

Przeprowadzka na własną rękę vs. Firmy przeprowadzkowe.

Warto zastanowić się, która z opcji będzie bardziej rentowna.

Organizacja przeprowadzki na własną rękę może wydawać się tańszym rozwiązaniem, ale często wiąże się z wieloma trudnościami, takimi jak: pakowanie, dźwiganie ciężkich przedmiotów czy organizacja transportu. To także może być kosztowne i wymagać dużego nakładu wysiłku. Pewne jest, że przeprowadzka na własną rękę to dłuższy czas trwania całego procesu. Nie jest to "namacalny" koszt przeprowadzki, ale bez wątpienia należy go dobrze skalkulować.

Firma przeprowadzkowa oferuje profesjonalne podejście do całego procesu.

Działania generujące koszty i te, których warto unikać.

Koszty przeprowadzki mogą być generowane przez wiele czynników. Warto dokładnie ocenić, które zadania są niezbędne dla Twojej przeprowadzki. Koszty zależą od takich czynników jak: ilość mienia, odległość czy sezon.

Działania generujące koszty:

 • Wynajem samochodu lub przyczepy.
 • Wynajem pracowników do pomocy przy przeprowadzce.
 • Opakowania i materiały do pakowania- zakup kartonów, taśm, foli, stretchu, folii bąbelkowych itp.
 • Usługi firmy przeprowadzkowej, takie jak pakowanie i rozpakowywanie.
 • Dodatkowe opłaty za windy lub schody.

Działania, które przełożą się na mniejsze koszty finansowe, to:

 • Samodzielne pakowanie i rozpakowywanie.
 • Wybór konkurencyjnej firmy przeprowadzkowej (zachowując jednak uwagę na jej jakość).
 • Rozważenie przekazania niepotrzebnych rzeczy na cele charytatywne lub sprzedaż zamiast przewożenia ich do nowego miejsca.
 • Zaplanowanie przeprowadzki poza sezonem, jeśli to możliwe.

Firma przeprowadzkowa - cena, jakość, szybkość...

Jeżeli decydujesz się na firmę przeprowadzkową postaw na dokładną wycenę przeprowadzki. Rynek proponuje szeroki wybór oferty handlowej. Dlatego wybierając usługi przeprowadzkowe wypytaj dokładnie o to, co zawiera cena przeprowadzki. W cenniku możesz mieć wyróżniony koszt jednego kartonu, zakres pakowania, warunki noszenia, transport, a czasami powrót samochodu - warto na te niuanse zwrócić uwagę w negocjacji ceny. Warto również nawiązywać współpracuje z firmą, która ma ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Taka polisa obejmuje ubezpieczenie:

 • w trakcie znoszenia rzeczy,
 • podczas wnoszenia,
 • w momencie transportu,
 • w pracy montażu i demontażu mebli,
 • uszkodzeń ścian i podłóg podczas przeprowadzki.

Podsumowując, koszty przeprowadzki mogą znacząco się różnić w zależności od wielu czynników. To, ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie nie ma przełożenia na to, ile kosztuje przeprowadzka w mniejszym mieście.

Na terenie Warszawy wiele zależy m.in. od tego jak daleko położone są od siebie dzielnice, które obejmują przeprowadzkę, główną rolę wpływającą na cenę maja odległości. W mniejszych miastach, które mają mniejsze odległości, temat jest wyceniany po prostu, jako przeprowadzka w obrębie danego miasta.

Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i budżet, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na przeprowadzkę na własną rękę czy też z pomocą firmy przeprowadzkowej, pamiętaj o dokładnym planowaniu i organizacji, co pomoże zminimalizować koszty i stres związany z przeprowadzką.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda