mobile
REKLAMA

Inwestycje nabierają tempa

- Nie zwalniamy z inwestycjami. Mimo ciężkich czasów, które nastały wraz z epidemią COVID-19, prowadzimy kolejne ważne sprawy. To nie tylko modernizacje parków czy remonty ulic. Przeprowadzamy też remonty i naprawy w przedszkolach i szkołach – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

inf. prasowa
Inwestycje nabierają tempa

Małym kroczkami zmienia się otoczenie Parku Olszyna. Na początku października w ramach Budżetu Obywatelskiego ruszyła budowa podwieszanego chodnika, tak aby nie uszkodzić systemu korzeniowego drzew. Dodatkowo powstaną trzy zatoki z balustradami oraz nowe tablice edukacyjne. Podwieszany chodnik powstanie w miejscu wysłużonej już alejki prowadzącej przez środek Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Olszyna. Inwestycja za 400 tys. zł ma być gotowa w listopadzie.

To nie jedyne zmiany w otoczeniu parku. Od strony ulicy Gąbińskiej, w miejscu przedeptu wykonano nowy chodnik z bujną roślinnością. Ustawiono sześć ławek zatopionych w zieleni. Posadzono również drzewa – 10 lip srebrzystych, 6 kasztanowców, 6 jabłoni i 4 klony. Dodatkowo Centrum Rekreacyjno-Sportowe przeprowadził w tym rejonie modernizację kompleksu boisk Syrenka.

 


Ulice gładkie jak blat stołu

Zakończył się remont fragmentu ulicy Kolektorskiej. Zniszczoną i połataną nawierzchnię jezdni na odcinku od alei Słowiańskiej do ulicy Kaskadowej wymieniono na zupełnie nową wraz z krawężnikami. To nie jedyne zmiany na drogach. Na ulicy Maszewskiej zakończyła się wymiana odwodnienia, a lada dzień rozpocznie się gruntowna modernizacja ulicy Cegłowskiej oraz Żółwiej na odcinku od ul. Maszewskiej do Melioracyjnej.

Oprócz większych remontów Wydział Infrastruktury zajmuje się również utrzymaniem i konserwacją dróg gminnych i wewnętrznych znajdujących się na terenie dzielnicy. Dotychczas wykonano: remonty cząstkowe nawierzchni chodników (104 m2 ), wymiana nawierzchni chodników (507 m2 ), naprawa nawierzchni jezdni (454 m2 ), obniżenie krawężnika przy miejscach dla osób niepełnosprawnych (2 miejsca), dostosowanie przejścia dla pieszych dla osób z niepełnosprawnością (6 miejsc), wdrożenie nowych zmian w organizacji ruchu (7 miejsc), wymiana znaków drogowych (85 szt.), odnowione oznakowanie poziome (126 m2) oraz wymiana słupków wygrodzeniowych U-12 (19 szt.).

 


Inwestycje w oświatę

Na osiedlu Chomiczówka ruszyła budowa żłobka. U zbiegu ulicy Bogusławskiego i Rodziny Połanieckich powstanie placówka dla 150 maluchów. Wykonawca zapowiedział, że do końca roku wybuduje budynek w stanie surowym. Na przyszły rok zaplanowane są prace wykończeniowe oraz urządzenie placówki.

Zmiany również na osiedlu Ruda, gdzie powstanie zupełnie nowy budynek Przedszkola nr 346. W pierwszej kolejności wykonawca opracuje projekt budowlany, a do końca pierwszego kwartału przyszłego roku uzyska pozwolenie na rozbiórkę istniejącego budynku oraz budowę nowego. – Inwestycja umożliwi nam przeniesienie 3 grup przedszkolaków z pobliskiego żłobka nr 16 przy ul. Klaudyny 10. Dodatkowo wyremontujemy zwolnione pomieszczenia, a żłobek zaadaptuje je nowe sale dla maluchów – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

W nowym budynku znajdzie się 10 oddziałów przedszkolnych dla 250 dzieci, pracownia komputerowa, gabinet logopedy i psychologa, sala do rytmiki oraz sensoryki. Wejście główne będzie dostępne dla osób poruszających się na wózkach, zadaszone, z miejscem do zaparkowania rowerów. W piętrowym budynku zaprojektowano również windę. Na dachu zaplanowany jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która ma pokrywać zapotrzebowanie technologiczne kuchni. Inwestycja będzie gotowa na jesieni 2021 roku.

Niedługo ruszy przeprowadzka dzieci do zmodernizowanego budynku przedszkola przy ulicy Wergiliusza na Wawrzyszewie. Po zakończeniu prac przedszkolaki będą miały tu więcej miejsca do nauki i zabawy. Postępuje również modernizacja Szkoły Podstawowej nr 77 przy ulicy Samogłoska 9 na Młocinach i Zespołu Szkół nr 55 przy Gwiaździstej 35 na Rudzie. Trwa opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na modernizację Szkoły Filialnej SP nr 273 przy Arkuszowej 202 na Radiowie. Termin realizacji tego zadania to IV kwartał 2021 roku. Również w przyszłym roku przebudowę przejdzie Przedszkole nr 422 przy Brązowniczej.

 

 

 

 

Źródło: UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda