mobile
REKLAMA

IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie

W sobotę, 14 maja na przedpolu Góry Trzech Szczytów przy ul. rtm. Pileckiego po raz czwarty odbył się Dzień Cichociemnych, piknik edukacyjny przybliżający uczestnikom sylwetki Cichociemnych. Organizatorem wydarzenia była dzielnica Ursynów.

IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie

Do udziału w pikniku zachęcał Zastępca Dzielnicy Ursynów Łukasz Ciołko: -W związku z celebrowaniem Roku Cichociemnych zależy nam żeby tegoroczna edycja naszego pikniku była wyjątkowa. Celem jest przedstawienie historii legendarnych skoczków - żołnierzy AK i kultywowanie pamięci o ich bohaterskich czynach. To ważne,  aby edukować młodzież i przekazywać naszą historię w sposób przystępny i ciekawy, czemu niewątpliwe sprzyja charakter wydarzenia. Zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie i gwarantuję, że nie zabraknie atrakcji – każdy bez względu na wiek znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Pokazy grup rekonstrukcyjnych min. z podjęcia przez grupę partyzantów Cichociemnego, sprzęt wojskowy, strażacki, policyjny i strzelnice – przyciągały tłumy widzów. Gościem honorowym pikniku był ostatni żyjący Cichociemny 95-letni kpt. Aleksander Tarnawski.

IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie zorganizował Urząd dzielnicy Ursynów przy współpracy z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa, Jednostką Wojskową GROM „Cichociemni”, Żandarmerią Wojskową, Muzeum Wojska Polskiego, Policją, Strażą Pożarną i Strażą Miejską, organizacjami harcerskimi i strzeleckimi.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda