mobile
REKLAMA

Jadę bezpiecznym autem!

Zbliżają się ferie zimowe. Pogoda o tej porze bywa mocno kapryśna. Śnieg, deszcz, oblodzenie, słaba widoczność, trudne warunki na drogach. A wiadomo, że w okresie ferii zimowych ruch na drogach bywa zwiększony.

informacja prasowa
Jadę bezpiecznym autem!

Wielu z nas planuje na ten czas wypoczynek poza domem. Musimy, jednak, pamiętać, że warunki atmosferyczne często sprzyjają niebezpieczeństwom na drogach. Dlatego też niezwykle istotny jest stan techniczny naszych pojazdów. Przed wyruszeniem w dłuższą podróż warto sprawdzić, czy z naszym autem jest wszystko w porządku. Nie ma co ryzykować! Warto to zrobić, aby zmniejszyć potencjalne zagrożenie stłuczką, czy jakąś groźniejszą kolizją.

Na Ochocie jest możliwość przeprowadzenia bezpłatnie przeglądu pojazdu. - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56, we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, bierze udział w akcji „Jadę bezpiecznym autem - przedferyjny przegląd pojazdów”. Akcja, absolutnie, godna pochwały! Już 4 lutego 2023 r., w najbliższą sobotę, w godzinach 9.00 – 17.00 na stacji kontroli pojazdów, znajdującej się w placówce, będzie można dokonywać bezpłatnych kontroli podstawowych układów pojazdów: hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia, wydechowego i układu jezdnego. Zostanie również sprawdzone ogumienie oraz oświetlenie pojazdów. Kierowcy, którzy zdecydują się na przegląd aut w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 mają, dodatkowo, zagwarantowane bezpłatne ozonowanie wnętrza pojazdu i uzupełnienie płynu do spryskiwaczy.
 

Z oferty mogą skorzystać wszyscy chętni kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Przypomnijmy jeszcze raz miejsce akcji: Stacja Kontroli Pojazdów mieszcząca się w hali dydaktycznej szkoły samochodowej przy ul. Szczęśliwickiej 56. Zapraszamy!

Przypomnijmy, że Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych uczestniczy w wielu projektach, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Szkoła od wielu lat włącza się, między innymi, do kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Instytut Transportu Samochodowego.

W tym miejscu należy również wspomnieć, że szkolna stacja kontroli pojazdów przy ul. Szczęśliwickiej 56 cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów.

fot. J. Kawaliszyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda