mobile

Jak ćwiczyć w 2023 roku?

Przeciętny człowiek w 2023 żyje szybko – ma wiele spraw na głowie, dużo pracuje, jest często zestresowany, nie ma czasu dla siebie i jest niecierpliwy – chce uzyskać szybko zadowalające efekty. Co warto ćwiczyć w tym roku i jak nie stracić motywacji?

Artykuł sponsorowany
Jak ćwiczyć w 2023 roku?

Aktywność fizyczna w 2023

Dopiero rozpoczął się nowy rok, jednymi z najczęściej wybieranych postanowień noworocznych są: zrzucenie zbędnych kilogramów, dbanie o swoje zdrowie i uprawianie sportu. Z tego też powodu osoby, które nie uprawiały wcześniej żadnej aktywności fizycznej i niewiele o tym wiedzą, zastanawiają się, co będzie dla nich najbardziej odpowiednie. Na szczególną uwagę zasługuje trening EMS, który pozwala zaoszczędzić czas i osiągnąć bardzo szybkie zamierzone cele. Warto również zauważyć, że to niezwykle nowoczesna i jednocześnie bardzo bezpieczna forma treningu, dlatego też zyskała w ostatnim czasie na popularności.

Trening EMS

Wiele osób, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem, popełnia liczne błędy. Najczęściej wybierają one siłownię, kobiety zazwyczaj wykonują zbyt długo sesje cardio i skupiają się tylko na jednym ćwiczeniu (na przykład na bieganiu), z kolei mężczyźni wybierają zbyt duże obciążenia i decydują się ćwiczyć tylko na pionowych maszynach, dlatego też często już na początku borykają się z kontuzjami i urazami. Ponadto początkujący szybko tracą zapał – nie chce im się i nie mają czasu uczestniczyć kilka razy w tygodniu w 60 czy 90 minutowym treningu na siłowni. Warto więc od razu postawić na treningi EMS. Są to ćwiczenia idealne dla osób zapracowanych, ponieważ odbywają się zaledwie jeden raz w tygodniu i trwają tylko 20 minut. Ponadto w trakcie treningu ćwiczącemu przez cały czas towarzyszy doświadczony trener, który skutecznie motywuje, dba o bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń, monitoruje efekty i wprowadza zmiany, aby osiągnąć szybciej zamierzone cele. Tego rodzaju trening był kiedyś stosowany wyłącznie w fizjoterapii i medycynie estetycznej, ale dziś niemal każdy może się na niego zdecydować.

Kto powinien zdecydować się na trening EMS?

Na trening EMS może zdecydować się każdy. Tego rodzaju aktywności warto szukać w dobrych klubach fitness, które można znaleźć na terenie całego kraju, także w Warszawie. Trening EMS Warszawa jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i osób starszych, dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, ale i dla sportowców. Osoby zajmujące się sportem, zwłaszcza dyscyplinami ekstremalnymi, mogą potraktować EMS jako dodatek do treningów. Takie ćwiczenia są również odpowiednie dla osób po kontuzjach i urazach, które chcą szybko wrócić do pełnej sprawności. To również odpowiedni trening dla osób, które odczuwają przewlekły ból pleców i takich, które nie mogą przeciążać stawów. Nad takim treningiem powinny się również zastanowić te osoby, które posiadają na co dzień bardzo mało czasu, ponieważ trwa on zaledwie 20 minut i odbywa się tylko raz w tygodniu. EMS to również dobry wybór dla kobiet po porodzie, które chcą wzmocnić mięśnie brzucha, zrzucić zbędne kilogramy i odzyskać sprawność sprzed ciąży.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda