mobile
REKLAMA

Japonia wspiera edukację uchodźców w polskich placówkach

W ramach Programu Wsparcia Finansowego dla Projektów Oddolnych, prezydent Rafał Trzaskowski podpisał umowy z Japonią, zapewniając wsparcie dla Szkoły Specjalnej przy Karolkowej i Instytutu Głuchoniemych na zakup specjalistycznego sprzętu dla uczniów z Ukrainy i Polski

oprac. Klaudia Kwasek
Japonia wspiera edukację uchodźców w polskich placówkach

Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał umowę o wsparcie finansowe dla Szkoły Specjalnej przy Karolkowej i Instytutu Głuchoniemych w Ambasadzie Japonii. Inicjatywa ta, realizowana w ramach Programu Wsparcia Finansowego dla Projektów Oddolnych, przewiduje zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i edukacyjnego dla ukraińskich i polskich uczniów. Ambasador Japonii w Polsce, Akio Miyajima, podkreślił, że pomoc obejmie zarówno uchodźców ukraińskich, jak i polskich obywateli w województwach podkarpackim, małopolskim oraz mazowieckim.

Umowy podpisano z Instytutem Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego, Szkołą Podstawową Specjalną nr 147, Domem Ukraińskim oraz Fundacją Unbreakable Ukraine, które wspierają edukację i integrację uchodźców z Ukrainy w Polsce. Wsparcie obejmuje m.in. zakup sprzętu ICT, wyposażenie sal rehabilitacyjnych, a także projekt integracyjny wspierający naukę języka migowego.

Prezydent Trzaskowski podziękował Japonii za pomoc i podkreślił, że projekty przyczynią się do lepszej edukacji dzieci ewakuowanych z Ukrainy oraz innych uczniów w Warszawie.

fot. Ewelina Lach

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda