mobile
REKLAMA

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zostaję w Legii”

Tego piłkarza kibicom Legii przedstawiać nie trzeba. Drugi najlepszy zagraniczny strzelec stołecznego klubu w historii i były król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy – Tomas Pekhart podpisał nowy kontrakt z warszawską drużyną.

Marcin Kalicki
„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zostaję w Legii”

Pekhart do Legii trafił w 2020 roku. W sezonie 2020/2021 z dwudziestoma dwoma bramkami na koncie został królem strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ze stołecznym klubem dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (2020, 2021). Zdobył także Puchar Polski (2023) i Superpuchar (2023). W stu czterdziestu czterech spotkaniach strzelił pięćdziesiąt osiem goli. Dwukrotnie występował z Legią w fazach grupowych europejskich pucharów: Ligi Europy 2021/2022 i Ligi Konferencji Europy 2023/2024.

Czech ma bogatą karierę klubową. Był zawodnikiem m.in. Tottenhamu Hotspur, Southamptonu FC, Slavii i Sparty Praga, AEK Ateny, FC Inglostadt, FC Norymberg (łącznie 89 meczów w Bundeslidze) i UD Las Palmas. Rozegrał czterdzieści meczów w europejskich pucharach. Z reprezentacją Czech grał na Mistrzostwach Europy 2012 i 2020. Łącznie w kadrze wystąpił dwudziestosześciokrotnie, zdobył dwie bramki.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zostaję w Legii na kolejny rok. To klub mojego serca. Wciąż dobrze czuję się fizycznie i chcę pomóc drużynie na boisku. Będziemy walczyć o mistrzostwo – mówi Tomas Pekhart.

Tomas wciąż prezentuje wysoką wartość sportową, ma dobrze nam znane atuty, które będziemy wykorzystywać – stąd zdecydowaliśmy o przedłużeniu kontraktu. Czeski napastnik był przydatny dla drużyny w poprzednim sezonie, zdobywał ważne bramki w europejskich pucharach, dzięki którym awansowaliśmy do Ligi Konferencji Europy UEFA. Wierzę, że pomoże nam w osiągnieciu lepszych wyników w kolejnym sezonie i będzie dawał drużynie stabilizację – powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Tomas Pekhart przedłużył kontrakt z drużyną z Łazienkowskiej do końca sezonu 2024/2025.

/Marcin Kalicki/

Fot. Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda