mobile
REKLAMA

Już w piątek startuje 37. Warszawski Festiwal Filmowy

Tegoroczny Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 8-17 października, w formule tradycyjnej, w kinach, z udziałem publiczności oraz gości z kraju i zagranicy. W programie blisko 170 filmów, w tym światowe premiery.

Informacja prasowa
Już w piątek startuje 37. Warszawski Festiwal Filmowy

W tym roku organizatorzy otrzymali rekordową liczbę blisko 4 500 zgłoszeń z 96 krajów, czyli prawie wszystkich państw, w których powstają filmy. W programie 37. WFF znalazło się ostatecznie 168 filmów — 99 pełnometrażowych i 69 krótkometrażowych — z 50 krajów.

Wizytówką festiwalu jest Konkurs Międzynarodowy. Główna nagroda czyli Warsaw Grand Prix, ufundowana przez Prezydenta m.st. Warszawy, wynosi 100 tys. złotych.

Filmy pokazywane będą sekcjach konkursowych (m.in. Konkurs Międzynarodowy, 1-2, Wolny Duch, Konkurs Filmów Dokumentalnych i  Filmów Krótkometrażowych) i
niekonkursowych (pokazy specjalne, Polska klasyka, Rodzinny Weekend Filmowy).

Film otwarcia  to “Kapitan Wołkonogow uciekł”  w koprodukcji rosyjsko-estońsko-francuskiej. To niezwykła wizualnie, bardzo oryginalna opowieść o przedśmiertnym maratonie skruchy kapitana radzieckich Służb Bezpieczeństwa (NKWD) Fiodora Wołkonogowa. W tle prześladowania polityczne w ZSRR w 1938 roku. Film miał premierę w konkursie na festiwalu w Wenecji.

Kinami festiwalowymi będą Kinoteka oraz Multikino Złote Tarasy. Bilety można kupić stacjonarnie w Kinotece, na stronie wff.pl, stronie empikbilety.pl i w aplikacji mobilnej Going.

Fot. kadr z filmu The Drover's Wife The Legend of Molly Johnson

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda