mobile
REKLAMA

„Każdy mecz jest dla nas cennym doświadczeniem i uczy czegoś nowego”

W ostatni weekend na boisku Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się III Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Znakomite drugie miejsce zajęły zawodniczki Legii Warszawa, a na trzeciej pozycji uplasowały się rugbistki Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Marcin Kalicki
„Każdy mecz jest dla nas cennym doświadczeniem i uczy czegoś nowego”

Turniej na Bielanach zapowiadał się emocjonująco i faktycznie taki był. Legia Warszawa rozpoczęła zawody od spotkania grupowego z mocnym zespołem KS Budowlane Łódź. Trudne warunki i grząska, nierówna murawa nie sprzyjały efektownym akcjom i były przyczyną wielu niewymuszonych błędów. Mimo to, warszawianki pokonały 27:5 ambitnie walczącą ekipę z Łodzi. W drugim meczu grupowym Ekstraligi rugbistki ze stolicy pewnie pokonały 26:0 Arkę Gdynia. Spotkanie mogło zakończyć się jeszcze efektowniej, gdyby nie to, że zostało przerwane na początku drugiej połowy z powodu kontuzji jednej z zawodniczek i oczekiwania na pogotowie ratunkowe.

Po raz drugi w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpiły rugbistki MKS Mazovii Mińsk Mazowiecki i po raz drugi spisały się bardzo dobrze. Zespół popularnej „Mazy” składa się z zawodniczek wypożyczonych z drugiej drużyny stołecznej Legii. Co prawda w pierwszym meczu rugbistki Mazovii uległy mistrzyniom Polski z Gdańska, ale w drugim spotkaniu pokonały Bestie Rugby Kraków.

W półfinale legionistki zmierzyły się w siostrzanym pojedynku z drużyną z Mińska Mazowieckiego. Po bardzo ambitnej walce koleżanek ze wspólnych treningów, ostatecznie warszawski zespół wygrał 24:5. W drugim meczu półfinałowym Biało-Zielone Ladies Gdańsk pokonały Budowlane Łódź.

Decydujący o najniższym stopniu podium mecz był najlepszym występem Mazovii w całym sobotnim turnieju. Spokój i konsekwencja pozwoliły na zdobywanie kolejnych punktów i wygraną 28:10. To historyczny występ ekipy z Mińska Mazowieckiego, bowiem pierwszy raz rugbistki tego klubu stanęły na podium Turnieju Mistrzostw Polski.

Na turnieju w Warszawie pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony. Pierwszy mecz zagrałyśmy z gdańszczankami. W porównaniu z poprzednim turniejem znaczenie poprawiłyśmy obronę, a w ataku miałyśmy akcję, która mogła przynieść nam punkty. Dziewczyny z Gdańska to jednak bardzo doświadczone zawodniczki i w rezultacie wysoko z nami wygrały. Następnym mecz grałyśmy z drużyną z Krakowa i muszę przyznać, że było to jedno z najcięższych spotkań. Nasz wysiłek jednak nie poszedł na marne, ponieważ ostatecznie wygrałyśmy z dziewczynami z Krakowa. Półfinałowy mecz z Legią przegrywamy. Doświadczenie tych zawodniczek i ich ciężka praca pokazały, że jeszcze dużo pracy przed nami, żebyśmy mogły mierzyć się z takim zespołem. Ostatni już i najważniejszy dla nas mecz był drużyną z Łodzi. Na poprzednim turnieju dziewczyny nas pokonały. Wyciągnęłyśmy jednak wnioski z naszych błędów, skupiłyśmy się na naszych atutach i tym samym wywalczyłyśmy sobie trzecie miejsce na III Turnieju Mistrzostw Polski. Wszystkim nam bardzo zależało na tej wygranej. Każda dziewczyna, która weszła na boisko wnosiła bardzo dużo do drużyny. Na szczególną pochwałę zasłużyła Natalia Szynawa, która została MVP w naszym zespole. Nie możemy doczekać się ostatniego turnieju, na którym liczymy, że utrzymamy nasz wynik – powiedziała Julia Niewadzi, rugbistka Mazovii.

Nie było zaskoczenia w obsadzie wielkiego finału, w którym spotkały się dwie czołowe polskie drużyny ostatnich lat. Legionistki dały z siebie wszystko zostawiając na boisku całe serce. Szczególnie w obronie postawiły rywalkom wysoko zawieszoną poprzeczkę. Niestety w ataku nie znalazły sposobu na jeszcze lepiej niż one broniące Biało-Zielone i ostatecznie uległy rywalkom 0:24. Warszawianki zajęły w turnieju na Bielanach drugie miejsce i tą samą lokatę zajmują w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Najlepszą zawodniczką Legii została wybrana Tamara Czumer-Iwin.

Każdy mecz jest dla nas cennym doświadczeniem i uczy czegoś nowego. Dla mnie ten turniej był szczególny, bo wróciłam po bardzo długiej przerwie, wiec trener dał mi przestrzeń na powrót. W każdym meczu szlifujemy zagrywki. Najtrudniejszym pojedynkiem zawsze jest mecz finałowy. Każda z dziewczyn, która wchodzi na boisko daje się siebie 120%, a naszym celem niezmiennie jest wygrana z Biało-Zielonymi – mówi Weronika Bułanowska, rugbistka Legii.

Przed nami ostatnia w tym roku możliwość zobaczenia w akcji najlepszych rugbistek w Polsce. W sobotę, 4 października rozegrany zostanie AKPOL 7s – IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Zawody odbędą się na stadionie sportowym przy ul. Budowlanej 2a w Mińsku Mazowieckim. Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.

Fot. Bartosz Piątkowski/Legia Warszawa Sekcja Rugby Kobiet

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda