mobile
REKLAMA

Konsultacje ws. modernizacji parku im. Marii Skłodowskiej-Curie

Mieszkańcy Ochoty zyskają nowe, atrakcyjne miejsce do wypoczynku! Znajdujący się przy ul. Wawelskiej Park im. Marii Skłodowskiej – Curie przejdzie metamorfozę. Park zajmuje powierzchnię ok. 2 ha. między ulicami Wawelską, Skłodowskiej-Curie, Hoffmanowej i Pogorzelskiego. W sąsiedztwie znajduje się Centrum Onkologii, budynki wojskowe, zabudowa mieszkaniowa,  a także instytuty Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowej Akademii Nauk. Powiedzmy szczerze – to nie jest najpopularniejszy park na Ochocie. Niewielki,  usytuowany w mocno zurbanizowanym rejonie dzielnicy. Jednak jest szansa, żeby to miejsce „ożywić”! Gotowy jest już projekt modernizacji Parku im. Marii Skłodowskiej- Curie.

Informacja prasowa
Konsultacje ws. modernizacji parku im. Marii Skłodowskiej-Curie

W ramach planowanych prac zostanie wykonane odnowienie placu w strefie pomnika w celu wyeksponowania monumentu. Planowany jest remont nawierzchni, dosadzenie drzew, wprowadzenie atrakcyjnych rabat bylinowych, a także nowej małej architektury. Planowana jest również aranżacja ogrodu bylin, zarówno tych światłolubnych, jak i ciemnolubnych (w okolicy gęstego drzewostanu po wschodniej stronie parku).  Pomiędzy rabatami zostaną zainstalowane nowe ławki i siedziska, umożliwiające odpoczynek w cieniu istniejących szpalerów drzew.

W projekcie przewidziano również dwa warianty stworzenia modnych ostatnio tężni lub wprowadzenia wody w parku w postaci delikatnie płynącej kaskady. Kaskada zaprojektowana na osi parku stanowiłaby element wodny w parku, służący ochłodzie w letnie, upalne dni.  – Ciekawy pomysł. Również w tej strefie zaplanowano remont nawierzchni i wymianę małej architektury.

Oczywiście będzie też plac zabaw. – Stara nawierzchnia zostanie rozebrana i wymieniona na nawierzchnie trawiastą. Strefa dla najmłodszych zostanie wyposażona w nowe, bezpieczne zabawki oraz  nowe nasadzenia krzewów i bylin, a także nową małą architekturę.

I wreszcie zaplanowano też coś dla miłośników sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, a mianowicie boisko do siatkówki. Ma być ono usytuowane po zacienionej stronie polany. Odnowione zostanie boisko do koszykówki.

Warto przypomnieć, że teren Parku im. Marii Skłodowskiej-Curie znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren zieleni urządzonej. Minimalna powierzchnia biologicznie czynna powinna wynosić 90%.

Autorem projektu modernizacji Parku im. Marii Skłodowskiej – Curie jest firma GRIMA Architektura i Krajobraz sp. z o.o.

Przygotowano kilka rozwiązań (zgodnych z prawem, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i innymi dokumentami). Z propozycjami projektanta można się zapoznać pod adresem https://pliki.um.warszawa.pl/index.php/s/WFPRfrjLk5CWotj (lub https://bit.ly/3Ejpgtf) gdzie znajduje się prezentacja. Prosimy o zapoznanie się z nią i przesłanie swoich uwag, refleksji i sugestie na adres ochota.parksklodowskiej@um.warszawa.pl

Wszystkie niezbędne szczegóły są dostępne w linku: https://www.facebook.com/events/637210984123422

 Niestety z powodu pandemii COVID nie ma możliwości zaproszenia na spotkanie osobiste z projektantem. Spotkanie odbędzie się więc online w dniu 10 grudnia (piątek) o godz. 17.00, aby porozmawiać o pomysłach na park.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda