Koszykarze Legii Warszawa najlepsi w turnieju Abramczyk Cup

W finale rozgrywanego w Bydgoszczy towarzyskiego turnieju Abramczyk Cup koszykarze Legi Warszawa wygrali z Treflem Sopot, 69:59.

Informacja prasowa

Mecz lepiej rozpoczęli sopocianie, którzy po kilku minutach gry cieszyli się ośmiopunktowym prowadzeniem. W szeregach legionistów zdolny do gry  był już Ray McCallum, który dzień wcześniej nie zagrał ani minuty z powodu choroby. Pierwsza kwarta stała pod znakiem dominacji Trefla, który wygrał tę część meczu 24:13. Kolejne minuty były już lepsze w wykonaniu legionistów, którzy systematycznie zmniejszali straty do rywala. Po tym jak zza łuku trafił Janis Berzins, Trefl prowadził już tylko 29:25. Na półmetku spotkania warszawianie przegrywali 32:35.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontynuowali dobrą grę i szybko doprowadzili do remisu, co nastąpiło po skutecznej akcji Geoffreya Groselle’a. Zieloni Kanonierzy coraz lepiej spisywali się w defensywie, a w ataku potrafili kreować sobie dogodne pozycje. Po jednej z nich trafił Grzegorz Kamiński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przed decydującą odsłoną meczu Legia prowadziła 45:43. Pomimo sparingowego charakteru meczu żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać ani na chwilę. Warszawianie raz po raz zmuszali przeciwników do błędów i zamieniali te okazje na punkty. Na nieco ponad pięć minut przed końcem meczu Legia wygrywała 60:47 i jak się okazało nie roztrwoniła prowadzenia już do końcowej syreny triumfując  ostatecznie 69:59.

„Cieszy zwycięstwo i to, że wróciliśmy do gry po słabej pierwszej kwarcie. Wciąż jednak mamy nad czym pracować i na tym skupimy się w tych ostatnich dniach przed inauguracją nowego sezonu ligowego” – powiedział po meczu Travis Leslie.

Legia Warszawa – Trefl Sopot 69:59  (13:24, 19:11, 13:8, 24:16)

Legia: Devyn Marble 19, Janis Berzins 18, Geoffrey Groselle 9, Grzegorz Kamiński 7, Ray McCallum 6, Dariusz Wyka 4, Travis Leslie 4, Jakub Sadowski 2, Szymon Kołakowski 0.

Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Trefl: Michał Kolenda 20, Glynn Watson 13, Błażej Kulikowski 10, Rolands Freimanis 7, Wesley Gordon 4, Sebastian Rompa 3, Jan Malesa 2, Jakub Urbaniak 0, Miłosz Toczek 0, Andrzej Pluta-, Wiktor Jaszczerski -, Filip Gurtatowski -.

Trener: Żan Tabak