mobile
REKLAMA

Legia poznała pierwszego rywala w europejskich pucharach

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze stołecznej Legii poznali rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Warszawianie zmierzą się z mistrzem Norwegii FK Bodø/Glimt.

Marcin Kalicki
Legia poznała pierwszego rywala w europejskich pucharach

Fotballklubben Bodø/Glimt to drużyna z ponad stuletnią historią. Zespół z północnej Norwegii swoją siedzibę i stadion ma w miejscowości Bodø. Mimo, iż klub powstał w 1916 roku to do najwyższej klasy rozgrywkowej awansował dopiero w 1977 roku. Od tej pory FK Bodø/Glimt wywalczyło czterokrotnie wicemistrzostwo kraju (1977, 1993, 2003, 2019) oraz dwa Puchary Norwegii (1975, 1993). Przełomowy dla zespołu był ubiegły rok, kiedy to podopieczni Kjetila Knutsena wywalczyli pierwszy raz w historii mistrzostwo Norwegii. W obecnych rozgrywkach, liga norweska gra systemem wiosna – jesień, po siedmiu kolejkach FK Bodø/Glimt prowadzi w tabeli z szesnastoma punktami na koncie.

W środę, 16 czerwca legioniści wyjeżdżają na zgrupowanie do Austrii, gdzie zagrają cztery sparingi. Pierwszy z Bischofshofen SK już w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Powrót zaplanowany jest na 24 czerwca. Przed rozpoczęciem nowego sezonu warszawianie rozegrają jeszcze dwa spotkania testowe w Polsce: 30 czerwca z Lechią Gdańsk oraz 3 lipca z Wisłą Płock. Cztery dni później „Wojskowi” rozpoczną swoją przygodę z europejskimi pucharami.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda