Legia przegrywa ze Stelmetem BC Zielona Góra

3 grudnia koszykarze stołecznej Legii prowadzeni przez nowego szkoleniowca – Macedończyka Tane Spaseva ulegli mistrzom Polski drużynie Stelmet BC Zielona Góra 78:95. Na trybunach Torwaru kibice zgotowali ciepłe pożegnanie byłemu już trenerowi Piotrowi Bakunowi, który wprowadził Legię najpierw do I ligi, a następnie do najwyższej klasy rozgrywkowej. „Bakun Legionisto, dzięki za wszystko” widniał napis na jednym z banerów.

Znakomicie mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Naadira Tharpe’a i Tomasza Andrzejewskiego prowadzili już 6:0. Goście z Zielonej Góry dopiero po kilku minutach, dzięki dobrym zagraniom reprezentanta Polski Łukasza Koszarka do swoich kolegów z drużyny, przede wszystkich Vladimira Dragicevicia, wyrównali spotkanie. Końcówka pierwszej części meczu ponownie należała do legionistów. Skuteczne akcje Grzegorza Kukiełki i Jobiego Walla na stojąco oklaskiwali licznie zgromadzeni na trybunach kibice. Po pierwszych dziesięciu minutach Legia wygrywała ze Stelmetem 22:19.

Po raz kolejny w tym sezonie problemy warszawian rozpoczęły się w drugiej kwarcie. Prowadzeni przez trenera Artura Gronka koszykarze gości zagrali tak, jak potrafią najlepiej. Wychodziło im praktycznie wszystko: rzuty z dystansu i półdystansu, zbiórki pod obydwoma koszami, piękne dogrania i przechwyty. Szesnaście kolejnych punktów przy zerowym dorobku legionistów zrobiło swoje. Stelmet osiągnął przewagę, którą utrzymał już do zakończenia pierwszej połowy, wygrywając tą część meczu 31:12.

Trzecią kwartę ponownie lepiej rozpoczął zespół z Warszawy. Ekipa trenera Spaseva za sprawą wspomnianych już wcześniej Kukiełki i Tharpe’a odrobiła kilka punktów, ale to był za mało na mistrza Polski. Na dobre akcje legionistów odpowiadali goście, wśród których wyróżniali się: Martynas Gecevicius, Łukasz Koszarek i Vladimir Dragicević. Po trzydziestu minutach Legia przegrywała ze Stelmetem 55:70.

Ostatnia część meczu podobnie, jak poprzednie dziesięć minut, była bardzo wyrównana. W Legii wyróżniał się Naadir Tharpe, a grę Stelmetu prowadzili Przemysław Zamojski i Armani Moore. Warszawianie próbowali odrabiać straty, jednak nie udała im się ta sztuka. Po meczu trener Tane Spasev powiedział krótko na temat przyszłości drużyny. – Będzie dobrze! Widać było na trybunach, że kibice stołecznej Legii w to wierzą.

Najlepszymi zawodnikami meczu byli: Naadir Tharpe (18 punktów), Jobi Wall (15), Hunter Mickelson i Tomasz Andrzejewski (po 10) – Legia oraz Martynas Gecevicius (16), Armani Moore (15) i Vladimir Dragicević (13) – Stelmet.

Legia Warszawa – Stelmet BC Zielona Góra 78:95 (22:19, 12:31, 21:20, 23:25)

Skład Legia: Naadir Tharpe, Jobi Wall, Grzegorz Kukiełka, Hunter Mickelson, Tomasz Andrzejewski, Mateusz Jarmakowicz, Łukasz Wilczek, Piotr Robak, Michał Aleksadrowicz oraz Wojciech Szpyrka.

Skład Stelmet: Martynas Gecevicius, Vladimir Dragicević, Armani Moore, Filip Matczak, Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, James Florence, Jarosław Mokros, Thomas Kelati oraz Adam Hrycaniuk.