Legia Warszawa przegrała w finale Ligi Mistrzów

Ampfutboliści Legii Warszawa zajęli drugie miejsce w Lidze Mistrzów EAFF. To najważniejsze osiągnięcie w historii klubowego ampfutbolu w Polsce. Najlepszym zawodnikiem finałów został wybrany Bartosz Łastowski.

Tegoroczny turniej z udziałem pięciu najlepszych drużyn Europy odbywał się w Turcji. Legioniści zajęli drugą lokatę w fazie grupowej z bilansem dwa zwycięstwa – remis – porażka i awansowali do finału, w którym rywalem był faworyt rozgrywek, turecki Sahinbey Bld Ampute Takimi. Drugie miejsce to największy sukces w historii klubowego ampfutbolu w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano najskuteczniejszego zawodnika stołecznego klubu Bartosza Łastowskiego.

- Jestem bardzo dumny z drużyny. Wciąż buzują we mnie duże emocje i jestem bardzo szczęśliwy, że spełniamy swoje marzenia. Zrealizowaliśmy założenia na ten turniej i wyszliśmy z bardzo dobrym nastawieniem na finał. Graliśmy o wszystko i postawiliśmy trudne warunki w pełni profesjonalnej tureckiej drużynie. Na pewno zwiększymy jeszcze potencjał wśród naszych zawodników i organizacji - mówi trener Mateusz Szczepaniak.

- To duży sukces. Pokazaliśmy charakter - jeszcze nigdy nie graliśmy pięciu meczów w trzy dni - i w dobrym stylu zdobyliśmy srebrny medal. Nabyliśmy również bezcenne doświadczenie, które pomoże nam w przyszłości, bo w następnym roku to my będziemy chcieli sięgnąć po tytuł. Dla mnie to pierwszy kontakt z europejskim ampfutbolem w wydaniu klubowym na tym poziomie, co zawdzięczam całej drużynie i sztabowi Legii. Statuetkę na pewno zachowam w specjalnej gablocie - mówi najlepszy zawodnik Ligi Mistrzów EAFF 2021 Bartosz Łastowski.

Wyniki meczów w fazie grupowej:

Sahinbey Bld Ampute Takimi - Legia Warszawa 4:1 (1:0)

Karabach Agdam - Legia Warszawa 0:5 (0:2)

Legia Warszawa - AFC Tbilisi 4:0 (4:0)

Legia Warszawa - Vicenza Calcio 1:1 (1:0)

Finał:
Sahinbey Bld Ampute Takimi - Legia Warszawa 3:1 (2:1)

Sekcja ampfutbolu Legii Warszawa została utworzona w lutym 2019 roku. Trenerem i opiekunem sekcji jest Mateusz Szczepaniak. W czerwcu 2019 roku legioniści w swoim debiutanckim starcie w Lidze Mistrzów zajęli trzecie miejsce. Stołeczni zawodnicy są również aktualnymi Mistrzami Polski.

Od października 2019 roku Legia Warszawa i adidas prowadzą pierwszą w Polsce dziecięcą sekcję ampfutbolu.