mobile

Legioniści zagrają z mistrzem Polski

W sobotę o 17:30 we włocławskiej hali Mistrzów koszykarze Legii Warszawa zmierzą się z mistrzem Polski, Anwilem Włocławek. Legioniści w minionej kolejce sprawili sporą niespodziankę pokonując Polski Cukier Toruń, tym razem poprzeczka zawieszona będzie jeszcze wyżej.

Redakcja
Legioniści zagrają z mistrzem Polski

W obecnym sezonie nie ma drugiej drużyny w Energa Basket Lidze, mającej taką siłę w ataku, jaką dysponują włocławianie. Najlepszym tego dowodem średnia punktów zdobywanych w rozgrywkach ligowych, na poziomie 96.4 punktu. Anwil, który jest zdecydowanym faworytem spotkania, przystąpi do rywalizacji z Legią po środowym, ciężkim meczu Ligi Mistrzów FIBA, w którym musiał uznać wyższość Hapoelu Jerozolima. Także w tym meczu podopieczni Igora Milicicia pokazali się z bardzo dobrej strony w ofensywie, jednak znacznie słabiej radzili sobie w obronie. Ostatecznie Hapoel wygrał we Włocławku 107:102 W sobotę przeciwko swoim niedawnym kolegom zaprezentuje się Milan Milovanović, który w pierwszej rundzie, w barwach Anwilu, rywalizował z podkoszowymi Legii. Przeciwko swoim niedawnym kolegom zagra Jakub Karolak, który w poprzednim sezonie reprezentował stołeczną drużynę.

Sześciu obcokrajowców plasuje się na liście najlepszych strzelców Anwilu i każdy z nich zdobywa co najmniej 10 punktów w meczu. Najskuteczniejszy jest Ricky Ledo (17.5 punktu), ale sporo wnoszą również Chase Simon (13.7 pkt.), Tony Wroten (12.6 pkt.), Shawn Jones (11.7 pkt.)  Rolands Freimanis (10.9 pkt.) i Chris Dowe (10,6 pkt.) Rotację uzupełniają bardzo dobrzy Polacy - Michał Sokołowski, Jakub Karolak, Krzysztof Sulima i Szymon Szewczyk.

W pierwszym meczu obu drużyn w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi Anwil wygrał w Warszawie 94:87. W porównaniu do tamtego spotkania, w szeregach Legii zaszło dużo zmian kadrowych - w klubie nie ma już dwóch najskuteczniejszych zawodników tamtego spotkania, a mianowicie Isaaca Sosy i Michaela Finke, jak również Drew Brandona i Romarica Belemene.

Dla Legii Warszawa Włocławek wciąż pozostaje niezdobyty – nigdy dotąd w historii oficjalnych pojedynków ligowych Wojskowi nie pokonali Anwilu. Sobotnie zwycięstwo podopiecznych Tane Spaseva byłaby jeszcze większą sensacją niż zeszłotygodniowy triumf nad Polskim Cukrem Toruń, aktualnym wicemistrzem kraju. 

Początek spotkania  Anwil Włocławek – Legia Warszawa w sobotę, 18 stycznia o godzinie 17:30. Transmisje z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda