mobile
REKLAMA

Lider kontra lider. Wielkie święto żeńskiej siatkówki w Warszawie

Nie lada gratka czeka kibiców żeńskiej siatkówki w stolicy. Dziś poznaliśmy rywala drugoligowego KSG Warszawa w III rundzie Pucharu Polski. Stołeczny klub zmierzy się z liderem Tauron Ligi – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Marcin Kalicki
Lider kontra lider. Wielkie święto żeńskiej siatkówki w Warszawie

Siatkarki KSG pewnie przewodzą w tabeli II ligi. Podopieczne trenera Piotra Olenderka zagrały sześć spotkań i zanotowały komplet wygranych. Choć dla warszawskiego klubu to pierwszy sezon na tym poziomie rozgrywkowym to na parkiecie radzą sobie doskonale. Nie zawodzą także w rozgrywkach Pucharu Polski. W drugiej rundzie pokonały w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2a LTS Legionovię Legionowo. Triumf w tym spotkaniu oznaczał, że do stolicy przyjedzie zespół z Tauron Ligi. Nikt się nie spodziewał jednak, że będzie to lider rozgrywek.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała także ma za sobą sześć kolejek. Zawodniczki ze Śląska jak dotąd nie poniosły porażki, tracąc we wszystkich spotkaniach zaledwie jednego seta. BKS wyprzedza inne wielkie siatkarskie marki – Grupę Azoty Chemik Police, Grot Budowlanych Łódź, PGE Rysice Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

Pary III rundy Tauron Pucharu Polski:

Energa MKS Kalisz - MOYA Radomka Radom

UJ-CM Solna Wieliczka - ŁKS Commercecon Łódź

PGE Rysice Rzeszów - Grot Budowlani Łódź

Grupa Azoty Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz

ENEA Energetyk Poznań - ITA TOOLS Stal Mielec

#VolleyWrocław - UNI Opole

KSG Warszawa - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała

ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Akademia Tarnów

Jesteśmy zadowoleni z losowania. Dla nas beniaminka drugiej ligi to ogromny sukces zagrać w III rundzie Pucharu Polski. Liczyliśmy na wylosowanie zespołu z Tauron Ligi. Chcemy tym meczem pokazać, że siatkówka żeńska na wysokim poziomie powinna być obecna w Warszawie. Spotkanie z drużyną z Tauron Ligi będzie dla nas ogromnym wyzwaniem, sportowym i organizacyjnym, ale dokonamy wszelkich starań, aby na tych płaszczyznach pokazać pełen profesjonalizm. Jako klub mamy ambitne cele i wierzę, że niedługo BKS będzie do nas częściej przyjeżdżał – mówi Piotr Olenderek, trener KSG Warszawa. – BKS to klub legenda polskiej żeńskiej siatkówki. W przeszłości grało w nim wiele wspaniałych zawodniczek, to kilkukrotny mistrz Polski. Aktualnie lider Tauron Ligi posiadający w składzie reprezentantki Polski. Nie możemy doczekać się rywalizacji na boisku. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy – dodaje szkoleniowiec stołecznego klubu.

Ostatni raz wielka żeńska siatkówka gościła w Warszawie w sezonie 2019/2020, kiedy miasto stołeczne w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet reprezentowała Wisła Warszawa. Niestety zespół ten w związku z problemami finansowymi został rozwiązany. Teraz za sprawą KSG ponownie kibice w stolicy będą mieli okazję zobaczyć czołowe zawodniczki grające w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie w Warszawie na pewno będzie świętem żeńskiej siatkówki, a dla klubu z Mokotowa niezwykle ważną lekcją i doświadczeniem do wykorzystania w przyszłości. Mecze III rundy Tauron Pucharu Polski rozegrane zostaną między 20 grudnia a 17 lutego.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda