mobile

Liga Mistrzów Głuchych w siatkówce w tym roku w Warszawie!

Od 26 do 28 września w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie. W trzech stołecznych halach na Woli, Bielanach i w Ursusie rozegrane zostaną zawody 6. edycji Ligi Mistrzów Głuchych w Siatkówce Kobiet i Mężczyzn. Patronem medialnym imprezy jest Informator Stolicy.

Marcin Kalicki
Liga Mistrzów Głuchych w siatkówce w tym roku w Warszawie!

W rywalizacji kobiet weźmie udział dziewięć drużyn: Mazowsze Warszawa i ŚWIT Wrocław (Polska), SSC Budapeszt (Węgry), Meteor Kijów (Ukraina), Sankt Petersburg i Kaluga (Rosja), SK Olympia Praga (Czechy), CSSM Paris (Francja) i ASLS TORCV (Niemcy), zaś wśród mężczyzn osiem zespołów: Mazowsze Warszawa i LKSG Łódź (Polska), Meteor Kijów (Ukraina), Khmao-Ugra (Rosja), Berliner GSV (Niemcy), SK Olympia Praga (Czechy), Izmir Bornova SSK (Turcja) i C.S.S. Rennes (Francja).

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup, w którym wzięli udział: Nico Claerman, prezes Deaf Volleyball Champions League (DVCL); Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej; Katarzyna Twardowska, przedstawiciel Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa; Jarosław Janiec, przedstawiciel Polskiego Związku Sportu Niesłyszących; Tomasz Morawski, wiceprezes Mazowieckiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Mazowsze” Warszawa.

Podział na grupy (kobiety)

Grupa A

 1. Mazowsze Warszawa (Polska)
 2. SSC Budapeszt (Węgry)
 3. CSSM Paris (Francja)

Grupa B

 1. Meteor Kijów (Ukraina)
 2. Sankt Petersburg (Rosja)
 3. ASLS TORCV (Niemcy)

Grupa C

 1. Kaluga (Rosja)
 2. SK Olympia Praga (Czechy)
 3. ŚWIT Wrocław (Polska)

Podział na grupy (mężczyźni)

Grupa A

 1. Mazowsze Warszawa (Polska)
 2. Meteor Kijów (Ukraina)
 3. Berliner GSV (Niemcy)
 4. Izmir Bornova SSK (Turcja)

Grupa B

 1. Khmao-Ugra (Rosja)
 2. SK Olympia Praga (Czechy)
 3. C.S.S. Rennes (Francja)
 4. LKSG Łódź (Polska)

- Myślę, że grupa dla naszych siatkarek z „Mazowsza” Warszawa nie jest zła, a dziewczyny dadzą sobie radę. Większe wyzwanie czeka chłopaków, którzy trafili do „grupy śmierci”. Nasi zawodnicy zmierzą się z jednym z faworytów turnieju – ukraińskim Meteorem Kijów. Drugim z pretendentów do medali jest Khmao-Ugra z Rosji. Wierzę jednak w polskie zespoły, które z roku na roku zajmują wyższe miejsca, a przed własną publicznością na pewno pokuszą się o jeszcze lepszy wynik - oświadczył Tomasz Morawski.

Gospodarzem i organizatorem tegorocznego turnieju jest ekipa MKSN Mazowsze Warszawa - mistrz Polski seniorów i wicemistrz w kategorii juniorów, czwarta drużyna Ligi Mistrzów odbywającej się w ubiegłym roku w Stambule. - Bardzo cieszymy się, że taka impreza odbywa się na terenie naszego kraju. Oczywiście najmocniej ściskamy kciuki za polskie drużyny, ale też życzmy powodzenia pozostałym uczestnikom. Jesteśmy szczęśliwi, że również w środowisku osób głuchych siatkówka jest popularną dyscypliną. To pokazuje, że nasz sport jest jedną wielką rodziną, a siatkówka potrafi jednoczyć i przełamywać bariery. Cieszy nas, że to właśnie Polski Związek Piłki Siatkowej jest partnerem tej wielkiej imprezy – powiedział Jacek Sęk, wiceprezes PZPS.

Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania najlepszym europejskim klubom podczas 6. edycji Ligi Mistrzów Głuchych w Siatkówce Kobiet i Mężczyzn.

Źródło: pzps.pl/Fot. Edyta Złotkowska  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda