mobile

Loren Jackson zadebiutuje w Legii

Dziś w Hali Sportowej Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku koszykarze stołecznej Legii rozegrają ostatni mecz drugiej rundy FIBA Europe Cup przed własną publicznością. Będzie to doskonały moment, aby w stołecznej drużynie zadebiutował nowy nabytek „Zielonych Kanonierów” – Loren Jackson.

Marcin Kalicki
Loren Jackson zadebiutuje w Legii

Nowy rozgrywający Legii urodził się 15 grudnia 1996 roku w Chicago. Amerykanin po występach w rozgrywkach NCAA w barwach Long Beach State 49ers (sezon 2016/2017) oraz Akron Zips (2018-2021) trafił do Europy. W sezonie 2021/2022 rozegrał trzydzieści cztery mecze we francuskim Chorale Roanne Basket zdobywając średnio 14,9 punktów i zaliczając 5,9 asyst na mecz. Z Francji Loren Cristian Jackson udał się do Czarnogóry, gdzie kontynuował swoją karierę w barwach S.C. Derby Podgorica. W sezonie 2023/2024 rozgrywający wrócił na krótko do Francji. Po rozegraniu dziewięciu spotkań w barwach BCM Gravelines Dunkierka przeniósł się do włoskiego Happy Casa Brindisi (pięć spotkań w tym sezonie).

Teraz Amerykanin będzie kontynuował swoją karierę w stołecznym klubie. Dwudziestosiedmiolatek w Legii ma zastąpić Shawna Pipes’a Jr, który rozwiązał kontrakt z „Zielonymi Kanonierami” za porozumieniem stron i związał się z łotewskim VEF Riga.

Cieszymy się, że Loren już do nas dołączył. Można powiedzieć, że był w rytmie meczowym, bo jeszcze niedawno występował w rozgrywkach ligi włoskiej, także ten proces wprowadzenia go w drużynę nie powinien być aż tak długi i czasochłonny. Mamy nadzieję, że doda dużo energii do naszego zespołu, a także że dzięki temu transferowi będziemy w stanie lepiej organizować grę ofensywną – powiedział Marek Popiołek, drugi trener Legii Warszawa.   

Okazję do debiutu nowy nabytek zespołu z Bemowa będzie miał już dzisiaj podczas meczu z Bahcesehirem College Stambuł. Początek spotkania w Hali Sportowej Bemowo o godz. 19:00.

Fot. Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda