mobile
REKLAMA

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach już za nami

To był prawdziwy sprawdzian kolarskich charakterów i zarazem pożegnanie wakacji na dwóch kółkach! Kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawitał do podwarszawskich Marek. Ta miejscowość, niemal przylegająca do stolicy, była areną piętnastego już etapu tegorocznego cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja dopisała. Na starcie wyścigów, mimo chłodu i deszczu, stawiło się ponad 700 amatorów jazdy na rowerach górskich.

inf. pras.
TAGI
LOTTO Poland Bike Marathon w Markach już za nami

Na dystansie MAX (58 km) zwyciężył Adrian Jusiński, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z TRW MTB Racing) i Adrianem Kuczyńskim (Absolute Bikes RedIngo Team). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Magdalenę Kuszmider z Legionowa i Izabelę Żeszczyńską (Dirty40).

 

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Rafał Cichocki (Weso-Lucky MTB Team), finiszując przed Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team) i Robertem Sawą (Inżynieria Rowerowa). W rywalizacji kobiet triumfowała Monika Sypuła (Wodociągi Warszawskie), która wyprzedziła Elżbietę Tyszkiewicz z Gdańska i Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team).

 

Na dystansie FAN (8,5 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szyszko, przed Janem Ambrożkiewiczem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik-ART) i Kamilą Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

LOTTO Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki, profesjonalnym sklepem i serwisem rowerowym ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

 

Kolorowy peleton Poland Bike pozostaje w pobliżu Warszawy. Najbliższe kolarskie emocje w niedzielę 17 września w Konstancinie-Jeziornie, gdzie odbędzie się przedostatni, szesnasty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Miasteczko Poland Bike znajdzie się ponownie w konstancińskim Parku Zdrojowym, tuż przy tężniach. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda