mobile
REKLAMA

Masz pomysł na serial? Zgłoś się do kolejnej edycji Script Fiesty

Wiosną odbędzie się 11. edycja Script Fiesty – jedynego w Polsce festiwalu scenarzystów. W programie są konkursy dla scenarzystów, w tym konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego lub internetowego. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do 31 stycznia.

informacja prasowa
Masz pomysł na serial? Zgłoś się do kolejnej edycji Script Fiesty

Script Fiesta to jedyny festiwal, który swoją uwagę skupia na scenariuszach. W tym roku – pomiędzy 30 marca a 2 kwietnia 2023 r. – Warszawska Szkoła Filmowa zorganizuje go już po raz jedenasty. Dla finalistów zorganizowane zostaną warsztaty, a zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

Pomysł w postaci jednostronicowego opisu (synopsisu) należy przesłać do 31. stycznia. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie maksymalnie dziesięć, które przejdą do drugiego, finałowego etapu. Ci, którzy się do niego zakwalifikują zostaną poinformowani o tym do 15 lutego i poproszeni o przesłanie scenariusza pilotażowego odcinka serialu, będącego rozwinięciem wcześniej przygotowanego synopsisu.

W jury konkursu zasiadają: reżyserka i scenarzystka Joanna Kos-Krauze („Mój Nikifor", „Plac Zbawiciela", „Papusza"), Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i scenarzysta, a także scenarzysta Piotr Szymanek („Prawo Agaty", „Wataha", „Odwilż").

Script Fiesta jest festiwalem, na którym dopingujemy nowe, udane projekty, stąd nagroda główna w konkursie w wysokości aż 20 tys. zł. Zależy nam jednak na tym, żeby scenarzystom, zwłaszcza tym na początku swojej drogi, pomagać rozwijać narzędzia, z pomocą których mogą tworzyć jeszcze lepsze historie. Dlatego jestem bardzo dumny, że w tym roku w puli nagród znalazły się te, które pozwolą im podszlifować umiejętności – przyznaje Artur Zaborski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Więcej informacji na temat festiwalu Script Fiesta można znaleźć na stronie internetowej scriptfiesta.pl.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda