mobile
REKLAMA

Mazovian Startup po raz czwarty

Samorząd Mazowsza po raz kolejny wesprze młode innowacyjne firmy z regionu. Program akceleracyjny Mazovian Startup zaplanowany jest na dwa lata, a łączna kwota dotacji z budżetu województwa mazowieckiego to blisko milion zł

Informacja prasowa
Mazovian Startup po raz czwarty

Działamy kompleksowo i długofalowo. Dajemy startupom niezbędne do rozwoju narzędzia oraz solidne zaplecze merytoryczne. Projekty oparte na innowacjach i inteligentnych systemach mogą zmienić na lepsze oblicze przemysłu, rolnictwa czy biznesu. Na takich rozwiązaniach właśnie nam zależy – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc mentorów, profesjonalne szkolenia i warsztaty, spotkania ze studentami i doktorantami czy promocję swoich projektów w mediach. W jego poprzedniej edycji, w tego typu spotkaniach wzięło udział ponad 500 osób. Obecnie planowanych jest 10 takich spotkań, a akcelerowane startupy będą miały możliwość wzięcia udziału w konferencjach i eventach branżowych. Nowością jest dołączenie komponentu post akceleracji, czyli długofalowej i zindywidualizowanej współpracy z wybranymi startupami, aby wesprzeć je w pozyskaniu środków na rozwój i skalowanie. Dodatkowo trzy najlepsze startupy otrzymają nagrody finansowe. W końcowym etapie uczestnicy zawalczą o nagrody: I miejsce – 50 tys. zł, II miejsce – 15 tys. zł i III miejsce – 10 tys. zł. Na finalistów czekają również atrakcyjne nagrody dodatkowe od Partnerów.

Mazovian Startup - programem dwuletnim

Mazovian Startup jest programem dwuletnim, w którym wparcie otrzyma łącznie aż 60 startupów – po 30 w każdej turze. Realizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny/ Youth Business Poland. Jak wskazuje jej prezes Adrian Migoń, program służy wspieraniu projektów innowacyjnych, ale także odpowiedzialnych społecznie. – Do wprowadzania trwałych zmian społecznych i środowiskowych niezbędna jest współpraca międzysektorowa, dlatego cieszymy się, że samorząd województwa mazowieckiego angażuje się we wspieranie przedsiębiorczości – dodaje.

Jakie projekty zgłaszać i do kiedy?

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć: zielonych technologii, zrównoważonej produkcji i uprawy, ekologicznej żywności, odpowiedzialnej produkcji, redukcji śladu węglowego. W Mazovian Startup kluczowe są rozwiązania wpisujące się w obszary inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego. Do pierwszej rundy programu startupy mogą zgłaszać się do 12 sierpnia br.

Partnerami strategicznymi programu są: RohlingSuus, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Carrefour. Partnerzy merytoryczni: PwC, Startup Hub Poland, CIC Warsaw, Foodtech.ac. Partnerzy regionalni: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T), Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Partnerzy medialni: WP i Mam Startup.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji o programie na: https://mazovianstartup.ybp.org.pl/

fot.UMWM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda