mobile
REKLAMA

„Męski Świat” w Warszawie. Za nami gala charytatywna Fundacji Między Niebem a Ziemią

7 grudnia w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się coroczna gala charytatywna Fundacji Między Niebem a Ziemią, mająca na celu zbiórkę funduszy na kompleksowe wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin.

Redakcja/ fot. Borys Skrzyński
„Męski Świat” w Warszawie. Za nami gala charytatywna Fundacji Między Niebem a Ziemią

Tegoroczna akcja charytatywna fundacji porusza bardzo ważny temat roli ojca w rodzinie z ciężko chorym dzieckiem. W trakcie uroczystości miała miejsce także prezentacja książki "Męski Świat", zawierającej szczere i głębokie rozmowy z ojcami wychowującymi nieuleczalnie chore dzieci. Niestety w Polsce wciąż wielu ojców opuszcza swoje rodziny po tym, jak dowiaduje się o chorobie dziecka lub niedługo po jego narodzinach. Codzienna opieka nad nieuleczalnie chorym dzieckiem nie jest jednak wyzwaniem nieosiągalnym i bardzo często więcej daje niż zabiera - przekonują ojcowie chorych dzieci związani z Fundacją Między Niebem a Ziemią.

Pomaganie ma moc

Fundacja od kilku lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom na terenie całej Polski. W tym celu organizuje autorskie akcje charytatywne, które mają na celu zbiórkę funduszy na kompleksową pomoc podopiecznym fundacji. Gala charytatywna w Warszawie miała miejsce 7 grudnia br. w hotelu Marriott. W trakcie uroczystości prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią, Sylwia Zarzycka, zaprezentowała książkę „Męski Świat”. Publikacja zawiera szczere i głębokie rozmowy z ojcami nieuleczalnie chorych dzieci o ich życiu, codziennej walce, poświeceniu, odpowiedzialności, chorobie i odchodzeniu. Jest to książka pełna miłości i o miłości – czystej, głębokiej i bezinteresownej. Miłości do ciężko chorych dzieci. Do tych, które z nami są i do tych, które odeszły. Wstępem do publikacji jest rozmowa z psychologiem Wojciechem Eichelbergerem, m.in. o tym jak mężczyźni radzą sobie w trudnych sytuacjach życiowych, dlaczego tak wielu z nich nie wytrzymuje sytuacji choroby dziecka oraz jak radzić sobie w trudnych chwilach. W trakcie gali odbył się także pokaz filmu o ojcach nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce oraz aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych fundacji. – Nasza Fundacja udziela kompleksowej pomocy rodzinom, w których znajdują się nieuleczalnie chore dzieci. Takie rodziny przede wszystkim potrzebują funduszy na zakup leków, środków medycznych czy odpowiednie turnusy rehabilitacyjne. Jednak nie zapominamy o innych potrzebach, takich jak pomoc psychologiczna, zakup żywności, remonty czy zakup wyprawki szkolnej dla rodzeństwa chorego dziecka – wyjaśnia Sylwia Zarzycka, założycielka i prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią. Galę charytatywną poprowadził dziennikarz Jarosław Kuźniar, zaś uświetnił ją występ sopranistki Katarzyny Hołysz wraz z pianistą Bartłomiejem Kominkiem. – Z Fundacją Między Niebem a Ziemią współpracuję już od paru ładnych lat. Przez ten czas udało nam się zebrać dość pokaźną sumę pieniędzy. Cieszy mnie to, że mogę wykorzystać swój wizerunek i wesprzeć inicjatywę Fundacji. Pomaganie jest oczywistością, na którą powinniśmy się porywać coraz częściej - komentuje Jarosław Kuźniar.

Ojcostwo to odpowiedzialność”

Tegoroczną uroczystość w Warszawie poprzedził cykl spotkań dwóch grup mężczyzn, którzy żyją w zupełnie innych światach: ojców nieuleczalnie chorych dzieci z prawnikami i biznesmenami, którzy wspierają fundację. Podczas spotkań mężczyźni ci mogli m.in. porozmawiać z psychologiem Wojciechem Eichelbergerem czy wymienić się swoimi doświadczeniami. – Najważniejsze w ojcostwie jest to, aby po prostu być przy dzieciach. Nie jest to proste, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Coraz częściej nie ma mnie w domu. Właśnie dlatego staram się dać się z siebie jak najwięcej. Liczę, że moja córka zgodzi się ze mną i potwierdzi, że jestem ojcem prawdziwym, szczerym, czułym i przyjacielskim dodaje Jarosław Kuźniar. W ramach akcji „Męski Świat” powstał także kalendarz zawierający fotografie mężczyzn wspierających fundację, którzy postanowili pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.

***

Fundacja Między Niebem a Ziemią powstała w 2011 roku z inicjatywy mec. Sylwii Zarzyckiej. Od tego czasu, co roku, przeprowadza unikatowe i autorskie akcje charytatywne, których celem jest zbiórka funduszy na rzecz ciężko chorych dzieci oraz ich rodzin. Do tej pory przeprowadzone zostały następujące akcje: „Kobiety Prawa” (2011), „Prawnicy – o pasjach i pomaganiu” (2012), „Prawnicy czytają dzieciom” (2013), „Smaki Nieba i Ziemi” (2014), „Znajdź sens” (2015) oraz „Życie jest podróżą” (2016). W takcie ich trwania powstały także różnorodne publikacje, takie jak audiobooki z bajkami dla dzieci, książka kucharska, przewodnik dla podróżników, książka motywacyjna czy różnorodne kalendarze ścienne. Dochód ze sprzedaży każdej publikacji przeznaczony jest na pomoc podopiecznym fundacji – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Więcej informacji na temat fundacji: http://www.miedzyniebemaziemia.pl. Zakup książki „Męski Świat” i tym samym wsparcie Fundacji, możliwe jest w księgarni internetowej Impuls ->tu<-. Publikacja dostępna jest również w wersji e-book: ->tu<-.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda